خواب خوب و راحت با افزایش سن دشوار می شود

خواب خوب و راحت با افزایش سن دشوار می شود

طبق بررسی های جدید، برخی سالمندان با افزایش سن توانایی خوابیدن راحت را از دست می دهند.
به گزارش خبرنگار مهر، «برایس ماندر» محقق ارشد دانشگاه کالیفرنیا، در این باره می گوید: با افزایش سن خواب خوب برای سالمندان دشوار می شود که البته می تواند پیامدهای زیادی هم برای سلامت به همراه داشته باشد.
خواب مختل شده با برخی مشکلات پزشکی از جمله افسردگی و زوال عقل مرتبط است. افراد مبتلا به اختلال خواب چندین بار در طول شب بیدار می شوند و مراحل خواب خوب را از دست می دهند.
به گفته محققان، ارتباط دوجانبه بین اختلالات خواب و فرآیند ایجاد زوال عقل وجود دارد. یعنی گاهی اوقات زوال عقل موجب بروز مشکلات خواب شده و گاهی اوقات هم بدخوابی ممکن است روند زوال حافظه و سایر مهارت های روانی را تسریع نماید.
محققان در تحقیقات خود دریافتند خواب عمیق به پاکسازی مغز از پروتئین های آمیلوئیدبتا که در افراد مبتلا به زوال عقل تشکیل می شود کمک می کند.

همچنین ببینید

water-boiling

جوشاندن آب، راهی ساده برای کاهش میکروپلاستیک‌ها

تحقیقات جدید نشان می‌دهد جوشاندن ساده آب می‌تواند تا ۹۰ درصد میکروپلاستیک‌های موجود در آب شیر را از بین ببرد. میکروپلاستیک‌ها ذرات بسیار ریزی از پلاستیک هستند که خطرات سلامتی آن‌ها در حال بررسی است. جوشاندن آب به مدت ۵ دقیقه، به ویژه در آب‌های سخت با املاح معدنی بالا، می‌تواند میکروپلاستیک‌ها را به رسوب آهکی متصل کند. سپس می‌توان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *