پیش بینی مشکلات زایمان و سلامت نوزاد با پروتئین موجود در خون مادر

پیش بینی مشکلات زایمان و سلامت نوزاد با پروتئین موجود در خون مادر

به گفته محققان، پروتئین موجود در خون زنان باردار می تواند در راستای تعیین سلامت نوزادشان استفاده شود.
محققان دانشگاه کوئین مری لندن دریافته اند پروتئین یافت شده در خون مادر باردار می تواند تعیین کننده سلامت نوزاد بوده و به تصمیم گیری در مورد زایمان زودهنگام کمک کند.
طبق نتایج این مطالعه، میزان پایین نشانگر خونی موسوم به DLK۱ می تواند روند رشد ضعیف جنین و عوارض بارداری را پیش بینی کند و به عنوان یک عامل پیش بینی کننده پیش از تولد قابل استفاده است.
ماریکا چارالامبوس، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «اندازه گیری سطح DLK۱ در خون مادر می تواند شیوه ای مطمئن و غیرتهاجمی به منظور پیش بینی عوارض احتمالی بارداری باشد.»
پروتئین DLK۱، نشانگری است که در میزان بالا در خون مادر باردار یافت می شود. اما اطلاعات کمی در مورد منبع آن، عملکرد آن و اینکه می تواند نشاندهنده هر چیزی در مورد سلامت جنین باشد یا نه، وجود دارد.
محققان در این مطالعه، ۱۲۹ زنی را که برای اولین بار مادر شده بودند بررسی کرده و سطح DLK۱ خون شان را اندازه گیری و نتایج زایمان شان را ثبت کردند.
آنها دریافتند میزان پایین DLK۱ با کاهش رشد جنین ناشی از مشکلات بارداری، از جمله جریان ضعیف خون از طریق بند ناف، مرتبط بود.
منبع:تسنیم

همچنین ببینید

Exercise-and-obesity

چرا ورزش در ساعات پایانی روز برای افراد چاق فواید بیشتری دارد؟

تحقیقات اخیر منتشر شده در مجله Diabetes Care در 10 آوریل 2024، نشان می دهد که ورزش عصرگاهی برای افرادی که با چاقی زندگی می کنند، ممکن است بیشترین فواید سلامتی را به همراه داشته باشد. این مطالعه بر روی تقریباً 30000 فرد چاق بالای 40 سال، از جمله تقریباً 3000 نفر مبتلا به دیابت نوع 2، به مدت هشت سال انجام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *