توصیه کارشناسان بهداشتی انگلیس برای پیشگیری از چاقی

توصیه کارشناسان بهداشتی انگلیس برای پیشگیری از چاقی

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که اخذ مالیات برای نوشیدنی‌های حاوی مواد قندی می‌تواند از چاق شدن هزاران کودک و بزرگسال در انگلیس جلوگیری کند.
کارشناسان بهداشتی انگلیس معتقدند پیشنهاد اخذ مالیات برای نوشیدنی‌های حاوی مواد قندی که قرار است از آوریل سال ۲۰۱۸ اعمال شود می‌تواند تاثیر چشمگیری بر نرخ چاقی و بهبود وضعیت سلامتی در این کشور داشته باشد.
در این مطالعه مشخص شد صنایع تولید کننده نوشیدنی‌های حاوی مواد قندی می‌توانند به سه روش به پیشنهاد اخذ مالیات واکنش نشان دهند در واقع آنها ممکن است میزان مواد قندی مصرفی این نوشیدنی را کاهش دهند، قیمت این محصولات را بالا برند یا مصرف‌کنندگان را به استفاده از نوشیدنی‌های حاوی مواد قندی کمتر تشویق کنند.
اجرایی شدن هر یک از این روش‌ها می‌تواند تاثیر چشمگیری در کاهش میزان چاقی، دیابت و پوسیدگی دندان داشته باشد.
به گزارش ایندیپندنت، در این مطالعه در انگلیس مشخص شد کاهش ۳۰ درصدی در مواد قندی موجود در این نوشیدنی‌ها و کاهش ۱۵ درصدی مصرف این نوشیدنی‌ها می‌تواند از ابتلای ۱۴۴ هزار کودک و فرد بزرگسال به چاقی جلوگیری کند.
منبع:ایسنا

همچنین ببینید

diabetes

افراد دیابتی از این نوشیدنی های فوق العاده استفاده کنند

به گزارش صد آنلاین ، نتایج تحقیقات محققان نشان داد مصرف سایر نوشیدنی‌ها به ویژه قهوه، چای، شیر کم چرب و آب در کاهش احتمال مرگ زودرس مؤثر هستند. این یافته‌ها به نقش بالقوه نوشیدنی‌های سالم برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اشاره دارد. دکتر «چی سان»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه هاروارد، گفت: «نوشیدنی‌ها می‌توانند منبع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *