بیماری‌های گوارشی در کمین کودکان

بیماری‌های گوارشی در کمین کودکان

یک متخصص کودکان گفت: کودکانی که در تعطیلات نوروز در خوردن آجیل و تنقلات زیاده روی کردند در ایام عید سبب بروز بیماری‌های گوارشی مختلفی در آنها می‌شود.
مراقب بیماری‌های گوارشی کودکان پس از نوروز باشیدخلیل فریور متخصص کودکان  با اشاره به مشکلات گوارشی کودکان در اثر مصرف بیش از حد آجیل اظهار داشت: در ایام عید نوروز در دید و باز دید‌ها ممکن است که کودکان در خوردن آجیل و تنقلات زیاده روی کنند و این مسئله سبب شده تا آنها دچار مشکلات گوارشی و دل درد شوند.وی بیان کرد: هنگامی که کودکان با دست‌های آلوده اقدام به خوردن آجیل و تنقلات می‌کنند، در واقع میکروب را به بدن خود وارد کرده و این مسئله باعث شده تا دچار اسهال و استفراغ شوند.فریور عنوان کرد: خوردن بیش از حد و نا منظم آجیل و به خصوص تخمه به وسیله کودکان سبب می‌شود تا این مواد خوش مزاق در انتهای روده آنها گیر کند که در مواقعی نادر برای رفع این مشکل پزشکان مجبور می‌شوند روده را با عمل جراحی و بیهوشی پاک سازی کنند.وی تاکید کرد: آجیل و تنقلات برای برخی از کودکان آلرژی زا است که با خوردن این مواد کودکان دچار حساسیت‌های مختلفی می‌شوند.این متخصص کودکان یادآور شد: در زمان بروز اسهال در اثر خوردن زیاد آجیل ویا مواد آلوده آب بدن شان به شدت کاهش می‌یابد که با مصورف دوغ بهداشتی این کمبود جبران می‌شود.

منبع:سلامت نیوز

همچنین ببینید

Measles

هر آنچه که باید درباره بیماری سرخک بدانید!

سرخک (Measles) چیست؟ سرخک یک بیماری بسیار مسری ویروسی است که ابتدا سیستم تنفسی را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است منجر به عوارض جدی شود. علائم آن شامل بثورات پوستی گسترده، تب، سرفه و لکه های سفید داخل دهان است. در صورت ابتلا، مراجعه سریع به پزشک توصیه می شود. چه کسانی در معرض خطر سرخک هستند؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *