۶ علت احتمالی بنفش شدن آلت تناسلی آقایان

اگر متوجه لکه بنفش یا تغییر رنگ دیگر در آلت تناسلی خود هستید ، باید آن را توسط پزشک ارزیابی کنید. در صورت امکان به یک متخصص اورولوژی مراجعه کنید. متخصص اورولوژی در سیستم های تولید مثل مرد و ادرار متخصص هستند ، بنابراین ممکن است آنها بتوانند اطلاعات بیشتری را نسبت به پزشک عمومی ارائه دهند. برخی از شرایط نیاز به توجه بیشتری دارند.

علت احتمالی تغییر رنگ آلت تناسلی آقایان

1. کبودی

هنگامی که رگ های خونی ریز در زیر سطح پوست شکسته شده و خون نشت می کنند ، کبودی ایجاد می شود. آنها معمولاً نتیجه آسیب های کوچک و شناخته شده هستند. به عنوان مثال ، ضرب دیدگی ، رابطه جنسی خشن یا استمناء می تواند باعث کبودی شود.

کبودی ممکن است در ابتدا به لمس حساس باشد. اگر ضربه شدیدتر باشد ، ممکن است در طول بهبودی ، سایه هایی از بنفش عمیق تا قرمز ایجاد شود. کبودی که ناشی از صدمات زیاد مانند ورزش یا سایر آسیب های قابل توجه است ، نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد.

کبودی های ناچیز کوچک هستند و در منطقه آسیب دیده ایجاد می شود. اگر کبودی بزرگتر شد ، به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. به طور معمول ، کبودی جزئی طی چند هفته بدون درمان محو می شود. اگر اینطور نیست و اگر درد و حساسیت ادامه دارد ، به پزشک مراجعه کنید.

2. هماتوم

هماتوم کبودی عمیق است. خون حاصل از آسیب دیدگی رگ خونی در زیر پوست ، لکه ای قرمز یا بنفش ایجاد می کند. بر خلاف کبودی سطحی ، یک هماتوم احساس سفتی یا برآمدگی ایجاد می کند. هماتوم می تواند باعث از دست رفتن جریان خون شود. همچنین می تواند نشانه یک واقعه خطرناک خونریزی باشد.

هماتوم ممکن است در هر اندام از جمله آلت تناسلی ایجاد شود. ایجاد هماتوم روی آلت تناسلی مرد نیاز به مراقبت فوری دارد.

3. لکه خون

لکه های خونی ، که با نام پورپورا نیز شناخته می شوند ، می توانند بنفش یا قرمز به نظر برسند و معمولاً در برابر سطح پوست شما بزرگ می شوند. برخلاف کبودی یا هماتوما ، لکه های خونی ناشی از تروما ایجاد نمی شوند. لکه های خون اغلب نشانه بیماری جدی تر است.

ظهور ناگهانی لکه خون ممکن است نشانه ای از این باشد:

– التهاب رگ های خونی

– کمبودهای تغذیه ای

– واکنش به داروهای خاص

– یک مشکل خونریزی یا لخته شدن

به دنبال مراقبت پزشکی باشید تا پزشک بتواند بیماری زمینه ای احتمالی را تشخیص دهد.

4. واکنش آلرژیک

برخی از داروهای خاص می توانند یک واکنش آلرژیک جدی بنام سندرم استیونز-جانسون را ایجاد کنند که باعث ایجاد بثورات قرمز یا بنفش در دستگاه تناسلی و سایر قسمتهای بدن می شود. زخم های دردناک و لایه برداری پوست اغلب ایجاد می شود که منجر به عوارض تهدید کننده زندگی می شود.

این واکنش می تواند ناشی از:

– داروهای ضد تشنج

– آنتی بیوتیک های مبتنی بر سولفا

– داروهای ضد روان پریشی

– ایبوپروفن (Advil)

– ناپروکسن (Aleve)

– سایر آنتی بیوتیک ها ، مانند پنی سیلین

سندرم استیونز-جانسون یک موقعیت اورژانس است و نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. اگر گمان می کنید دارویی که مصرف می کنید واکنش جدی تری داشته باشد ، با پزشک خود تماس بگیرید.

5. عفونت مقاربتی (STI)

زخم های قرمز یا بنفش به دلیل برخی از عفونتهای مقاربتی می توانند در آلت تناسلی شما ظاهر شوند. به عنوان مثال ، زخم های دستگاه تناسلی اغلب یکی از اولین علائم بیماری سفلیس اولیه و تبخال دستگاه تناسلی است .

در هر یک از شرایط ، شما همچنین ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

– درد

– خارش

– سوزش

– ادرار دردناک

– تب
مشاوره آنلاین جنسی
جامع ترین پکیج آموزش،تست ورفع اشکال کنکور

– خستگی

اگر گمان می کنید که در معرض عفونتهای مقاربتی قرار گرفته اید ، به پزشک خود مراجعه کنید. تبخال ، سفلیس و سایر عفونتهای مقاربتی معمولاً قابل درمان و مدیریت هستند ، اگرچه عوارض پایداری وجود دارد.

6. گلسنگ اسکلروز

برخی از بثورات و شرایط پوستی می تواند در هر نقطه از بدن از جمله آلت تناسلی ظاهر شود. به عنوان مثال ، گلسنگ اسکلروز معمولاً دستگاه تناسلی را هدف قرار می دهد.

اگرچه این اختلال التهابی طولانی مدت پوستی به طور معمول باعث ایجاد لکه های سفید روی پوست می شود اما لکه های قرمز یا بنفش به عنوان نازک شدن پوست ایجاد می شوند.

لیکن اسکلروز در مردانی که ختنه نمی شوند شایع تر است. این بیماری باعث ایجاد زخم و افت قابل توجهی در عملکرد جنسی طبیعی می شود. نیاز به توجه و معالجه متخصص اورولوژی دارد. پمادهای موضعی کورتیکواستروئید می توانند کمک کنند ، اما در بسیاری از موارد ممکن است نیاز به ختنه یا سایر روشهای جراحی باشد.

 

منبع:بیتوته

همچنین ببینید

Prostate-Cancer

روش‌های ساده‌تر اما دقیق‌تر برای تشخیص سرطان پروستات در راه است

پژوهش‌های جدید در حال بررسی و ساده‌سازی روش‌های غربالگری سرطان پروستات هستند. آزمایش PSA که روشی رایج برای تشخیص سرطان پروستات است، با وجود مزایایی مانند کاهش مرگ ناشی از سرطان، معایبی مانند نتایج مثبت کاذب و درمان‌های غیرضروری نیز دارد. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد برای مردان کم‌خطر، آزمایش خون هر ۵ سال یک بار کافی است. همچنین طبق این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *