۶ علامت در پاها که نشان دهنده مشکلی در ارگانهای داخلی بدن شماست!

برخی از بیماری ها می تواند منجر به مشکلاتی در پاها شود. به عنوان مثال ، دیابت می تواند گردش خون آهسته را افزایش دهد و منجر به بروز مشکلاتی در رگ های خونی شود. برای جلوگیری از علائم ناخواسته ، باید دریابیم که کدام اندام داخلی آسیب دیده و باعث ایجاد عوارض شده است.

شایع ترین اختلالات پا

1. تورم پا و ساق پا

تورم در پاها می تواند به دلیل ایستادن برای مدت طولانی ایجاد شود ، اما همچنین نشانه بسیاری از شرایط است. اگرچه می تواند بر روی هر بخشی از بدن شما تأثیر بگذارد ، ممکن است بیشتر اوقات آن را در بازوها ، ساق پا ، مچ پا و پا مشاهده کنید.

معنی آن چیست:

بیماریهای قلبی: بسیاری از بیماریهای قلبی باعث می شوند مایعات در پاها و ساق پاهای شما جمع شوند.

مشکلات رگها: رگها به روش مناسب قادر به پمپاژ خون نیستند ، بنابراین خون در پاها جمع می شود.

مشکلات سیستم لنفاوی: در بدن ما گره های لنفاوی و رگ های خونی داریم که به انتقال مایعات در بدن کمک می کنند. هنگام انسداد در سیستم لنفاوی ، تورم در پاها و بازوها ایجاد می شود.

مشکلات مربوط به کبد: تورم می تواند به دلیل ناتوانی کبد در تهیه پروتئین های خون کافی ایجاد شود.

2. رنگ آبی یا بنفش پوست روی پاها

همه احتمالاً هنگامی که بسیار سرد است متوجه شده اند که پوست شما می تواند به رنگ آبی روشن شود. اما شرایطی وجود دارد که انگشتان پا شما حتی اگر گرم باشد می تواند تغییر رنگ دهد.

معنی آن چیست:

وضعیتی به نام سندرم انگشتان پا وجود دارد که هنگام مسدود شدن رگ های خونی اتفاق می افتد.

3. توده های دردناک در انگشتان پا

توده های دردناک می توانند به طور ناگهانی توسعه یافته و یا چند ساعت تا چند روز ادامه داشته باشند. توصیه می شود آنها را نادیده نگیرید و فوراً با پزشک ملاقات کنید.

معنی آن چیست:

ممکن است شما یک عفونت قلبی ناشی از باکتری ها داشته باشید. به طور معمول در این موارد آنتی بیوتیک ها کاملاً کار می کنند و نیازی به جراحی نیست.

4- کبودی های غیر قابل توضیح در پاها

همه ما به جاهایی برخورد کرده ایم و کبودی پیدا کرده ایم ، اما شرایطی وجود دارد که لکه های آبی بصورت تصادفی و بدون هیچ گونه توضیحی ظاهر می شوند و مدت طولانی بر روی پوست شما می مانند.

معنی آن چیست:

1. بیماری کبد

2. بعضی از بیماریهای خود ایمنی ، وقتی سیستم ایمنی بدن شما به اشتباه به بدن شما حمله می کند

3. التهاب رگ های خونی

4- اختلالات خونریزی

5- بثورات قرمز روی پاها

بثورات پوستی یک شکایت شایع در بیمار است. این لکه ها می توانند به رنگ قرمز روشن ، قرمز تیره یا حتی بنفش باشند. در بعضی موارد ، آنها ممکن است خارش داشته باشند ، بنابراین ممکن است فقط یک واکنش آلرژیک باشد. در موارد دیگر ، ممکن است نشانه بیماری جدی باشد.

معنی آن چیست:

التهاب رگ های خونی

برخی از بیماریهای خود ایمنی مانند لوپوس یا آرتریت روماتوئید

6. ظاهر شدن رگ های عنکبوتی در پا

رگ های عنکبوتی می توانند در دوران بارداری یا به دلیل چاقی و ورزش زیاد ظاهر شوند. خیلی اوقات علائم واریس است و گاهی ممکن است در این ناحیه احساس درد کنید.

معنی آن چیست:

امروزه رگهای واریسی بسیار شایع هستند و حدود 30٪ از کل افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. این شرایطی است که رگهای سطحی بزرگ و پیچیده می شوند.

منبع:بیتوته

همچنین ببینید

Bacterial-infection

عفونت نادر باکتریایی که می تواند باعث مننژیت کشنده شود

Bakterien های نایسریا مننژیتیدیس عامل بیماری جدی و نادری به نام مننگوکوکسی حمله‌ای هستند. این بیماری در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته و باعث نگرانی مقامات بهداشتی شده است. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) با انتشار اطلاعیه‌ای، افزایش موارد ابتلا به این بیماری را مرتبط با سویه خاصی از باکتری به نام ST-1466 اعلام کرد. این سویه به طور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *