۵ اشتباهی که هنگام استفاده از تلفن های هوشمند مرتکب می شویم!

ممکن است شما آن را برای زنگ هشدار نزدیک خود نگه دارید و حتی اگر کیفیت خواب خود را برای اهداف بهداشتی رعایت کنید. با این حال ، تلفن همراه شما همراه خوبی نیست! علاوه بر خواب ، تلفن شما در طول روز به روش های بیشتری از آنچه متوجه می شوید به شما آسیب می رساند.

اشتباهات متداولی در استفاده از تلفن همراه

 

1. خوابیدن با تلفن هوشمند :

 

تلفن همراه در اصل فرستنده و گیرنده الکترومغناطیسی است. این بدان معناست که امواج رادیویی ساطع می کند. اگرچه هنوز اثبات نشده است ، تحقیقات همچنان نشان می دهد که قرار گرفتن ساعتهای طولانی در معرض امواج چه تأثیراتی بر مغز شما می گذارد. اگر غیرممکن است که آن را به طور کامل خاموش کنید یا آن را در یک اتاق دیگر در حین خواب نگه دارید ، سعی کنید آن را در حالت هواپیما نگه دارید.

2. مدت طولانی در معرض نور آبی قرار بگیرید

نور صفحه شما ملاتونین را سرکوب می کند ، ملاتونین هورمونی است که مسئول تنظیم چرخه خواب است. دلیل دیگری تلفن همراه شما نباید هنگام خواب در کنار آن باشید. نور آبی همچنین باعث سردرد و مشکلات بینایی می شود. سعی کنید سطح نور را در تلفن خود تنظیم مجدد کنید و فیلتر چراغ آبی را روشن کنید.

3. استفاده از گوشی با سیگنال کم

هنگامی که سیگنال ضعیفی را بر روی تلفن خود مشاهده می کنید ، در واقع بدان معنی است که تلفن شما سیگنال قوی تری را به عنوان فرستنده ارسال می کند و انرژی بیشتر از طریق تلفن همراه شما به معنای آسیب بیشتر به سلامتی شما است.

4- در تماس با پوست خود نگه دارید

چندین مطالعه وجود دارد که بر ارتباط بین تلفن های همراه و سرطان متمرکز شده است ، به طور خاص سیگنال انتقال آنها که تقریباً 900 مگاهرتز است ، که باعث می شود تلفن شما داغ شود. هر وقت گوشی را در نزدیکی بدن خود نگه دارید ، پوست شما گرما را به راحتی در بیت های ریز جذب می کند. اگرچه تأثیرات اثبات شده دیگری از اشعه پرتوی فرکانس بر روی بدن انسان وجود ندارد ، اما واقعیت این است که وقتی بین شما و تلفن فاصله می یابد میزان جذب به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

سعی کنید در حین صحبت کردن با تلفن خود از هدست یا بلندگو استفاده کنید ، تا از تماس با بدن جلوگیری کند و اگر از آنها استفاده نمی کنید ، برای کمترین میزان مواجهه آن را از خود دور کنید.

5. نگاه کردن به صفحه نمایش با وضعیت نامناسب

این یک واقعیت شناخته شده است که استفاده از تلفن های همراه باعث آسیب دیدگی انگشت شست مانند تنوسینویت می شود. وضعیت سلامتی دیگری به نام “تِک نِک” نیز وجود دارد. همانطور که از نام آن پیداست ، وقتی گردن را خم می کنید تا به صفحه نگاه کنید ، فشار روی ستون فقرات گردنی شما به تدریج افزایش می یابد.

و با گذشت زمان ، وزنی که گردن شما احساس می کند ممکن است 5 برابر بیشتر از وزن واقعی سر شما باشد. این باعث درد گردن و ناهنجاری های وضعیتی می شود. تلفن خود را در سطح چشم نگه دارید و گردن را تا حد ممکن صاف نگه دارید.

منبع:بیتوته

همچنین ببینید

Phone-light-and-sleep

آیا نور آبی گوشی، خواب را مختل می‌کند؟

مطالعه جدیدی که در مجله Nature منتشر شده است، به بررسی تأثیر نور آبی بر خواب می‌پردازد. این مطالعه نشان می‌دهد که نور آبی به تنهایی عامل اصلی اختلال در خواب نیست. در این مطالعه، 16 نفر به مدت یک ساعت قبل از خواب در معرض سه نوع نور مختلف (آبی کم‌رنگ، زرد و سفید ثابت) قرار گرفتند. نتایج نشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *