4 قلم دارو دیابت تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت گفت: ۴ قلم داروی پرمصرف بیماران دیابتی، تا ۷۵ درصد با حمایت بیمه ارائه می‌‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی رضایی؛ معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: در هفته دیابت 4 قلم داروی جدید بیماران دیابتی که تاکنون هیچ پوشش بیمه‌ای نداشت، از این پس با پوشش بیمه ارائه می‌شود. علاوه بر آن خدمات توانبخشی، لیزر درمانی، اندازه گیری قندخون و تجهیزاتی از جمله نوار قندخون و سوزن سنجش قندخون هم شامل بسته بیمه‌ای است.

وی افزود: داروی داپاگلیفلوزین، در دو دوز 5 و 10 میلی گرمی و داروی ترکیبی داپاگلیفلوزین و متفورمین در دو دوز 750 و 1000 میلی گرمی هم با پوشش 75 درصدی به بیماران دیابتی ارائه می‌‌شود. نوار قندخون هم به تعداد معین تحت پوشش بیمه به بیماران داده می‌شود و در 6 ماه نخست امسال هزار و 100 میلیارد تومان هزینه برای این بیماران پرداخت شده است.

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت از دیابت به عنوان یکی از شایع‌ترین بیماری‌های کشور یاد کرد و گفت: دیابت، از یک سال پیش تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج قرار گرفته است.
رضایی با بیان اینکه بیماری دیابت عوارض جانبی زیادی دارد و حمایت بیمه برای این بیماران ارزشمند است، یادآور شد: در بیمه سلامت 760 هزار بیمار دیابتی در این مدت شناسایی و 32 کد ژنریک برای آنها تعریف شده که از این تعداد 25 کد دارویی تحت پوشش کامل صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج ارائه می‌‌شود.

همچنین ببینید

a-cold

چند بار سرماخوردگی در سال طبیعی است؟

به گزارش بهداشت نیوز، پاییزتان منور به سرماخوردگی و تب و فین فین بچه‌ها شده یا نه هنوز؟کم و بیش می‌دانید که مزاج پاییز سرد و خشک هست. این فصل اوج بروز بیماری‌های ویروسی، سرماخوردگی و بیماری پوستی مانند اگزما و ترک لب‌هاست. هم‌چنین اختلالات روان‌پزشکی مانند افسردگی و وسواس هم در این فصل بیشتر عرض اندام می‌کنند. اگر در یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *