۲۰ تا ۳۰ درصد مبتلایان به صرع مقاوم به درمان هستند

۲۰ تا ۳۰ درصد مبتلایان به صرع مقاوم به درمان هستند

معاون پژوهشی انجمن صرع ایران گفت: ۲۰ تا ۳۰ درصد مبتلایان به صرع مقاوم به درمان دارویی هستند.
دکتر غلامرضا زمانی روز چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی صرع (۲۵ بهمن) برگزار شد افزود: صرع یک پدیده علمی و شناخته شده است که در مغز اختلال ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به موضوع استفاده از طب سنتی برای افراد مبتلا به صرع گفت: تمام داروهای ما یا از مواد شیمیایی است که از آب و خاک گرفته می‌شود و یا از جلبک و گیاهان تهیه میشود بنابراین آنچه امروز به عنوان داروهای شیمیایی که برای افراد مبتلا به صرع مورد استفاده قرار میگیرد ترخیص شده از همان فرآورده‌های گیاهی هستند که اثربخشی آنها اثبات شده است.
این فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان با عنوان این مطلب که تشنج اشکال مختلف دارد تاکید کرد: ممکن است همین داروهای مورد استفاده هم نتوانند بیماری صرع را کنترل کنند به طوری که ۲۰ تا ۳۰ درصد افراد مبتلا به صرع مقاوم به درمان دارویی هستند.
وی ادامه داد: البته این فرضیه می تواند مطرح باشد که بعضی از داروهای گیاهی در بیماری صرع اثرگذار باشند.
منبع:خبر گزاری مهر

همچنین ببینید

Stroke-in-young-people

سکته مغزی در جوانان افزایش یافته است – مطالعه CDC زنگ خطر را به صدا درآورد!

بر اساس گزارش جدیدی از مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا، برخلاف تصور عموم، سکته مغزی در حال افزایش است، اما نه در افراد مسن! این مطالعه نشان می‌دهد که در حالی که میزان سکته در بزرگسالان بالای ۶۵ سال ثابت مانده، در گروه سنی جوان‌تر، یعنی بین ۱۸ تا ۶۴ سال، شاهد افزایش قابل توجهی بوده‌ایم. تحقیقات نشان می‌دهند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *