۱۱ راز جذابیت انسان های دوست داشتنی

دلیل اینکه دیگران شما را دوست ندارند

شما خودخواه هستید:

افرادی وجود دارند که فقط خودشان را میبینند.مردم میتوانند این را حس کنند ، وقتی همه چیز راجع به خودتان و به نفع خودتان است, مردم ازشما دوری خواهند کرد.بین انگیزه و خودخواهی یک خط باریک است شما ممکن است برای موفقیت خود انگیزه داشته باشید ،اما نباید خودخواه باشید.

شما گوش نمیدهید:

مردم دوست دارند که داستان های خودشان را برایتان تعریف کنند اگر شما به چیزی که دیگران میگویند گوش ندهید,آنها هم به حرف شما گوش نخواهند داد. زمانی از روزتان را به مردم اختصاص دهید, در واقع به چیزی که آنها میگویند ،گوش دهید ؛ زمانی که به آنها گوش نمیدهید شما نخواهید فهمید که آنها چه میدانسته اند وچه چیزی به نفع آنها است لئونارد یک شنونده خوب است، و.موفقیت های زیادی را با انجام این کار ساده به دست آورده است.

شما با ترویج و تبلیغ خود ،صحبت را شروع میکنید:

آیا تا به حال کسی را دیده اید که مستقیما به سمت تعریف از خود، گام بردارد؟ “اوه سلام,اسم من جانی تالک است و من نویسنده کتاب چگونه دوستان خود را از دست میدهیم و رنجاندن مردم هستم,کتابم همراهم هست آیا میخواهید که آن را برایتان امضا کنم؟ و تو خواهی گفت:اوه, این مرد دیگر که بود؟!! من اورا همین الان دیدم و او کتابش را به من فروخت!! درنتیجه بیش از حد تعریف کردن از خودتان ,مخالف اهدافتان است اگر مشتاق پروژه های خود باشید,مردم نمیخواهند که به هیچ عنوان با شما صحبت کنند.

شما اغلب صحبت های کوتاه را انتخاب می کنید:

هر مکالمه از گفت و گوهای کوچک ساخته شده است مانند:هوا چه طور است؟ یا روز شما چگونه است؟ شما میخواهید که مردم را بشناسید و بهترین راه برای این کار ایجاد یک ارتباط و یا یک پیوند زود هنگام است. شما باید از یک جا شروع کنید، وقتی بحث های کوچک را رها میکنید و مستقیما به سراغ جزئیات کسب و کار میروید مردم فکر میکنند که چرا اینگونه با من برخورد کرد؟ هرچیزی را که باعث برقراری ارتباط بین شما و دیگران میشوند را نگه ندارید ؛ با صحبت های کوتاه ببن خود و دیگران احساس راحتی و آشنایی برقرار کنید و قبل از هرچیزی سعی کنید دیگران را بشناسید.

شما اغلب از دیگران در خواست کمک میکنید:

زمانی که برای اولین بار کسی را دیده اید و از او درخواست کمک میکنید, ممکن است تمایل به انجام این کارنداشته باشد زیرا شما آنها را در موقعیت بدی قرار داده اید زمانی که شما با افراد موفق تر صحبت میکنید , این روش عمل نخواهد کرد.

شما هیچ چیزی را به دیگران نمیدهید:

زمانی که شما یک رابطه را ایجاد میکنید و به آن ارزش نمیدهید یعنی بدون ایجاد پایه و اساس شروع میکنید در این شرایط ساختار شما در حال فرو ریختن است و فرد ،دیگر نمیخواهد بیشتر از این با شما در ارتباط باشد قطعا رابطه شما ،ممکن است یک تا دوهفته طول بکشد اما ازبین خواهد رفت ؛ ضعیف تر میشود و در نهایت سقوط میکند سپس شما نادیده گرفته میشوید و دیگر هرگز خبری از آنها به شما نخواهد رسید .

فقط وقتی در مورد چیزی نیاز دارید ، با مردم صحبت می کنید:

آیا تا به حال دوستی داشته اید که برای مدت طولانی از او خبری نداشته اید و فقط زمانی که ماشین خود را خراب می کند یا زمانی که حساب بانکی خود را خالی کرده و به پول نیاز دارد ،با شما تماس میگیرد ؟ این همان دغل دوستانی هستند که در همه ی جمع های دوستانه ی خود حضور دارند ، اما شما را دعوت نمی کنند اینها افرادی هستند که وقتی به چیزی نیاز دارند، فقط به شما تلفن می کنند.آنها می دانند که می توانند از شما استفاده کنند وهر چیزی را از شما بخواهند اگر شما چنین فردی هستید، حدس بزنید چه اتفاقی می افتد؟ هیچ کس نمی خواهد با شما ارتباط داشته باشد.

شما متکبر هستید:

آیا تا به حال به افرادی برخورده اید، که زود متوجه شوید چقدر متکبر واز خود راضی هستند ؟ آیا دوست داشتید ،بیشتر با آنها بمانید و آنها را بیشتر بشناسید ؟آیا احساس کردید که آنها ترسناک هستند؟ اگر شخصی برای شما رعب آور باشد، نمی توانید به آنها نزدیک شوید و نمی توانید آنها را بشناسید .

در مکالمات، همیشه اختیار زمان و بحث در دست شماست:

هنگامی که دیگران را نادیده میگیرید ، آنها را علیه خود وارد یک جبهه میکنید ؛ بعضی ها فکر می کنند ،لئونارد فقط یک مرد آرام است، اما پس از شناختن او، متوجه خواهید شد ، بیشترین کاری که انجام می دهد، گوش دادن به شماست، تا اطمینان حاصل کنید که او درک می کند چه کسی با او صحبت می کند. این باعث می شود او یک ارتباط دهنده بسیار موثر باشد، حتی اگر او زیاد حرف نزند.

دلتنگ میشوید:

اگر شما کسی هستید که همیشه در حال گزافه گویی است ؛ چه زمانی می خواهید درباره کارهای خوب دیگران صحبت کنید؟ اگر دائم در حال صحبت کردن درباره خود باشید ، اطرافیان شما گوش دادن به شما را متوقف می کنند.

شما تنها برای نتیجه ی اهداف خودتان اهمیت قائل میشوید:

همه ما برای اهدافمان، پایانی را تصور کرده ایم من می خواهم تبدیل به یک سخنران مشهور بین المللی شوم که در سراسر جهان سفر می کند، به مردم کمک می کند تا صدای خود را پیدا کنند و به اشتراک بگذارند. آیا تا به حال کسانی را دیده اید که تنها بر هدف نهایی خود متمرکز بوده اند؟ آنها برای رسیدن به هدف خود از هیچ کاری دریغ نمیکنند ؛ دروغ، تقلب، دستکاری، سرقت، هر چه باشد. نکته بعدی، این است که این افراد ممکن است به هدف خود برسند یا نرسند ، اما در این مسیر آنها تمامی روابط فردی خود را برای رسیدن به این هدف کاملا از بین می برند و همیشه در نوک پیکان اشاره قرار میگیرند ، اما آنها کاملا بی رحم هستند، آنها هیچ دوستی ندارند، و آنها در شب به تنهایی در رختخواب خود گریه می کنند، زیرا هیچ کس نمی خواهد کاری با آنها داشته باشد.
 

راز دوست داشتنی بودن

۱- رفتار محترمانه با «همه»

مخاطب آنها چه بزرگ ترین مشتری شان باشد و چه گارسون رستوران، رفتارشان همیشه و بدون استثنا مؤدبانه و محترمانه خواهد بود. شخصیت های دوست داشتنی این را به خوبی درک می کنند که هر چقدر هم با فرد مقابل خود رفتار محترمانه ای داشته باشند، اگر در مقابل او با شخص دیگری غیر مؤدبانه رفتار کنند، ارزش رفتار مؤدبانه ی خود را نیز از بین خواهند برد.

۲- پیروی از قانون پلاتینی

قانون طلایی «با دیگران همانگونه رفتار کن که دوست داری دیگران با تو رفتار کنند» یک اشکال اساسی دارد: این قانون فرض را بر این می گذارد که همه دوست دارند یک جور با آنها برخورد شود و این اصل را نادیده می گیرد که هر کسی ممکن است با چیزهای کاملاً‌ متفاوتی خوشحال شود. یک نفر از شناخته شدن در میان جمع خوشش می آید، در حالی که یک نفر دیگر از اینکه در مرکز توجه قرار بگیرد متنفر است.

۳- عدم استفاده از گفتگوهای کوتاه

پلاتینی می گوید: «با هر کسی آنگونه رفتار کن که خودش دوست دارد» و به این ترتیب این اشکال را برطرف می کند. انسان های جذاب و دوست داشتنی در «خواندن» خواسته های دیگران مهارت بسیار زیادی دارند و رفتار خود را طوری تنظیم می کنند که باعث خوشایند آنها شود و به آنها احساس راحتی بیشتری ببخشد.
استفاده ی صرف از گفتگو های کوتاه تضمین شده ترین راه برای جلوگیری از برقراری ارتباط حسی در مکالمه است. شما وقتی مثل آدم آهنی با دیگران برخورد کنید، مغز آنها را روی حالت ناوبری اتوماتیک قرار خواهید داد و این باعث می شود کسی با شما احساس نزدیکی نکند.

۴- تمرکز روی آدمها، بیش از هر چیز دیگر

انسان های جذاب و خوش برخورد علاقه ای ذاتی و واقعی به انسان های اطراف خود دارند. در نتیجه، بیشتر از خودشان به فکر دیگران هستند. این گونه افراد زیاد به این فکر نمی کنند که چقدر مورد علاقه ی دیگران هستند، چون تمرکزشان تمام مدت روی اطرافیانشان است. به همین دلیل است که به نظر نمی رسد تلاشی برای جذاب بودن انجام دهند.
برای اینکه این عادت آنها را بتوانید برای خود به کار بگیرید، سعی کنید از موبایل های هوشمندتان فاصله بگیرید و روی اطرافیانتان متمرکز شوید. تمرکزتان را روی صحبت های آنها نگه دارید، نه پاسخی که به آنها می خواهید بدهید. وقتی کسی چیزی در مورد خودش به شما می گوید، حرفش را با سؤال مناسبی همراه کنید، به گونه ای که بتواند سفره ی دلش را بیشتر برای شما باز کند.

۵- اجتناب از تلاش بیش از حد برای اثبات خود

انسان های دوست داشتنی مکالمات و گفتگوهای خود با دیگران را با داستان هایی از هوش و موفقیت های خود پر نمی کنند. اینگونه نیست که در برابر چنین میلی مقاومت کنند، این میل اساساً در ذهن آنها شکل نمی گیرد. آنها به خوبی می دانند کسانی که سخت تلاش می کنند محبت دیگران را متوجه خود کنند، احساس بدی در اطرافیان خود به وجود می آورند.

۶- درک تفاوت میان حقیقت و نظرات شخصی

اینگونه افراد با متانت و آرامش خاصی به مسائل بحث برانگیز و موضوعات حساس می پردازند. آنها از ابراز عقیده ابایی ندارند، اما این را کاملاً روشن می کنند که چیزهایی که می گویند صرفاً نظراتشان است، نه حقیقت محض. موضوع بحث از گرمایش جهانی گرفته تا سیاست، برنامه ی واکسیناسیون و یا تغذیه، هرچه که باشد، آنها این را می دانند که انسان های زیادی وجود دارند که به همان اندازه در این مورد می فهمند و در عین حال ممکن است موضوع را متفاوت ببینند.

۷- اجتناب از نقش بازی کردن

این دسته از انسان ها خود واقعی شان هستند. لازم نیست کسی برای اینکه شخصیت واقعی آنها را بشناسد و یا حرکت بعدی شان را پیش بینی کند تلاش خاصی انجام دهد. آنها به خوبی می دانند هیچ کس از آدمهایی با رفتار مصنوعی خوشش نمی آید.

۸- یکرنگی

همه از کسانی که انسجام درونی بالایی دارند خوششان می آید چون حرف و عملشان یکی است، به همین سادگی. یکرنگی مفهوم ساده ای است اما به کار گیری آن در عمل دشوار می شود. انسان های جذاب و دوست داشتنی برای اینکه همیشه از این ویژگی بهره مند باشند از بدگویی پشت سر دیگران اجتناب می کنند، و همیشه کار درست را انجام می دهند؛ حتی اگر به نفعشان نباشد.

۹- داشتن لبخند بر لب

انسان ها به صورت طبیعی و ناخودآگاه از زبان بدن مخاطب خود تقلید می کنند. اگر می خواهید دیگران حس خوبی نسبت به شما داشته باشند هنگام صحبت کردن به آنها لبخند بزنید. به این ترتیب آنها نیز به صورت ناخودآگاه لبخند شما را با لبخند پاسخ می دهند و این باعث می شود احساس خوبی پیدا کنید.

۱۰- آراستگی ظاهری

بین خوش لباس بودن و فخرفروشی به واسطه ی ظواهر تفاوت زیادی وجود دارد. انسان های دوست داشتنی متوجه این موضوع هستند که رسیدگی به ظاهر فردی مثل تمیز کردن خانه پیش از آمدن میهمان است و نوعی احترام به خود و دیگران محسوب می شود. اما همینکه ظاهر قابل قبولی برای خود درست کردند از فکر کردن به این موضوع دست می کشند.

۱۱- عشق به زندگی

انسان های با اعتماد به نفس و دوست داشتنی مثبت و پر از اشتیاق هستند. هیچگاه از زندگی خسته نمی شوند چون آن را یک اتفاق فوق العاده می بینند و آنقدر با اشتیاق به زندگی نگاه می کنند که دیگران نیز دوست دارند بخشی از این اشتیاق باشند.
جمع بندی
انسان های دوست داشتنی تنها ویژگی ها و عادت های دوست داشتنی خاصی در خود پرورش داده اند که هر کس دیگری نیز می تواند در خود پرورش دهد. آنها بیش از آنکه به فکر خودشان باشند به فکر دیگران هستند و کاری می کنند دیگران نیز احساس دوست داشته شدن، مورد احترام بودن، درک شدن و دیده شدن پیدا کنند. به یاد داشته باشید: هرچه بیشتر روی دیگران تمرکز کنید، دوست داشتنی تر خواهید بود.
منبع:بیتوته

همچنین ببینید

Breathing-techniques-to-reduce-stress

4 تکنیک تنفسی عالی برای کاهش استرس

تقریبا همه ما در  موقعیت هایی دچار تنش و استرس می‌شویم که اگر طولانی مدت و مزمن شود می‌تواند آسیب هایی را به بدن وارد کند. اما راهکار چیست؟ تکنیک های متعددی در زمینه کاهش استرس وجود دارد که تمرینات تنفسی یکی از آنهاست. یادگیری نحوه صحیح تکنیک های تنفسی به افراد کمک می‌کند تا در شرایط تنش زا، آرامش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *