۱۰ دلیل ناتوانی جنسی در مردان

۱۰ دلیل ناتوانی جنسی در مردان

امروزه اختلال عملکرد جنسی در مردان شیوع بالایی دارد و این اختلال شامل بی میلی جنسی، عدم وجود لذت جنسی و انزال زودرس است که بسیاری از پزشکان و بویژه متخصصان طب سنتی بر توجه به تغذیه سالم، بیش از دارودرمانی برای برطرف کردن این مشکل تاکید دارند.
از دیدگاه طب سنتی شرط آنکه ارتباط جنسی صحیح بین زن و مرد شکل گیرد این است که اعضای اصلی بدن یعنی قلب، مغز، کبد و اعضای تناسلی سالم باشند. در این طب برای تشخیص ناتوانی جنسی ابتدا به وضعیت اندام های یاد شده و بعد از آن به وضعیت اندام های موثر در ایجاد ناتوانی جنسی یعنی معده و کلیه توجه می شود.
وی ضمن اشاره به اینکه اگر علت ناتوانی جنسی ضعف و لاغری باشد با تقویت بدن با غذاهای مقوی و توصیه به داشتن خواب مناسب و زیاد فرد را یاری کرد،می گوید: دلایل جسمی ناتوانی جنسی ۱۰ مورد است که غذاهایی برای برطرف کردن این عوارض توصیه می شود.

ضعف مغز

کدورت حواس، فکر مشوش، دشواری و کندی حرکات، کم بودن میل جنسی، عدم لذت از نزدیکی و نداشتن تخیلات جنسی از علایم ضعف مغز است. غذاهای توصیه شده برای تقویت این عضو گوشت کبک، بلدرچین، جوجه مرغ، نخود آب، زعفران، دارچین و کباب با نان گندم یا چلوست.

 

ضعف قلب

نبض ضعیف، حالتی شبیه رعشه یا غش و تنگی نفس پس از نزدیکی، ضعف حرارت در کل بدن، کم شدن میل جنسی، کم بودن نعوظ و ترس و اضطراب با کوچکترین عامل ازعلایم ضعف قلب است. غذاهای توصیه شده لیمو، سیب، گلاب، شربت و گوشت کبابی طیور به همراه ادویه جات است.
ضعف کبد: کم شدن اشتها، کم خونی، ضعف هضم، ورم پلک و صورت، زردی یا سفیدی غیر طبیعی چهره، احساس درد و سنگینی در ناحیه کبد یکی دو ساعت پس از خوردن غذا و عدم انزال از علایم ضعف کبد است. غذاهای تقویت کننده مصرف ماش و نخود آب و گوشت مرغ است.

ضعف معده

احساس تهوع، بی اشتهایی، بی قراری، سکسکه های متناوب، اشتها به خوردن گِل و غذاهای شور و تند و سنگینی معده با خوردن هر نوع خوراکی و آشامیدنی ازعلایم ضعف معده است. غذاهای توصیه شده خوراک گوشت مرغ یا کبک که با دارچین، هل، زیره، پودرمیخک و زعفران طعم دار شده باشد و نوشیدن آبلیمو، آب انار و استفاده از سماق همراه با غذاهاست.

ضعف کلیه

 کم شدن یا تکرر ادرار، سردرد، ناتوانی در نزدیکی و انزال زودرس ازعلایم ضعف این عضو است. غذاهای توصیه شده شیر گوسفند و شتر، شیر برنج، خرما، حلوای هویج، مویز، شربت سیب و به، گلابی، لیمو، عدسی، آبغوره، آب انار و سماق است.

 

کم بودن و غلظت منی

این عارضه در نتیجه انزال دیررس و مصرف مواد مخدر ایجاد می شود. غذاهای توصیه شده حلوای کنجد، ارده، مربای زنجبیل، مربای شقاقل، مربای زردک، زرده تخم مرغ عسلی با دارچین، نخود آب و گوشت کبابی با ادویه جات با مزاج گرم است.

 

ضعف نعوظ

ترک نزدیکی به مدت طولانی موجب ضعف نعوظ و کم شدن میل جنسی می شود. مصرف شیر گاو با عسل، شکر، ماهی تازه، گردو، پیاز، پسته، فندق، گوشت بز، گوشت کبک، حلیم، تخم غاز و مرغابی و ماست در گرم مزاجان موجب تقویت نعوظ و افزایش میل جنسی می شود.

 

عدم نعوظ

کم خونی ناحیه تناسلی و اختلال در عروق خونرسان به نواحی تناسلی موجب این عارضه می شود . غذاهای تقویت کننده همچون نخود، شلغم، انگور، انجیر، شاهی، پسته، چلغوز (دانه ای آجیلی شبیه به تخمه آفتابگردان با طعم مشابه بادام و پسته)، شیر با خرما و دارچین، ترب، نعنا، شنبلیله، کنگر، چغندر، خشخاش، سیر پخته، چای، ماهی، گوشت بره، گوشت مرغابی و کبک و در نهایت انجام حرکات گرم کننده و سیری شکم می تواند به التیام این مشکل کمک کند.

ضعف ناحیه تناسلی

انزال زودرس در نتیجه ضعف این ناحیه است که حمام آب سرد، ایستادن طولانی مدت، نشستن بر روی زمین سرد و ضعف و لاغری بدن از جمله مواردی است که بر این ضعف می افزاید و غذای توصیه شده آن در طب سنتی مصرف نخود آب است.

منبع:سلامت نیوز

همچنین ببینید

علل ، علائم و درمان سرطان بیضه

سرطان بیضه (Testicular cancer) یکی از سرطان های شایع در مردان است که معمولا در سنین بین ۲۰ تا ۴۰ سالگی رخ می دهد. اگر این بیماری در مراحل ابتدایی کشف شود، به آسانی قابل درمان است. سرطان بیضه درمان نشده به غدد لنفاوی و سرانجام سایر قسمت های بدن گسترش یافته و نهایتا منجر به مرگ خواهد شد. سرطان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *