Decreased-serotonin

یافته‌های جدید در مورد مه مغزی طولانی مدت ناشی از کرونا

تحقیقات جدید، ارتباطی بین “مه مغزی طولانی مدت” ناشی از کرونا و کاهش سطح “سروتونین” پیدا کرده است. سروتونین یک ماده شیمیایی در بدن است که بر خلق و خو، خواب، حافظه و عملکرد روده تاثیر می‌گذارد.

این تحقیقات نشان می‌دهد که باقی ماندن ویروس در روده پس از بهبودی کرونا می‌تواند باعث کاهش جذب ماده‌ای به نام “تریپتوفان” شود. تریپتوفان پیش‌نیاز تولید سروتونین است.

کاهش سطح سروتونین در خون بیماران مبتلا به مه مغزی طولانی مدت مشاهده شده و در آزمایش با موش‌ها نیز همین ارتباط تایید شده است.

این یافته‌ها می‌تواند منجر به درمان‌های جدید برای مه مغزی طولانی مدت شود. داروهای SSRI که در درمان افسردگی استفاده می‌شوند، بر سطح سروتونین تاثیر می‌گذارند و ممکن است در آینده برای درمان مه مغزی طولانی مدت به کار روند.

با این حال، هنوز به آزمایش‌های بالینی بیشتری نیاز است تا بتوان از این داروها برای درمان استفاده کرد. در حال حاضر، درمان مه مغزی طولانی مدت بر اساس علائم هر فرد صورت می‌گیرد.

منبع: HEALTHLINE

همچنین ببینید

Bird-flu

آنفولانزای پرندگان از گاو به انسان سرایت کرد!

آنفولانزای پرندگان (H5N1) در حال حاضر بیشتر در میان پرندگان شیوع پیدا کرده است، اما در برخی گاوها نیز دیده شده است. این بیماری در حال حاضر برای انسان خطر کمی دارد و تنها یک مورد ابتلا در آمریکا گزارش شده است. با این حال، برای ردیابی بهتر این بیماری، مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) از داده‌های فاضلاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *