Statin-Drug

گامی به سوی سلامت قلب: بهینه‌سازی مصرف استاتین برای پیشگیری از بیماری

تحقیقات جدید نشان می‌دهند که بسیاری از افرادی که در حال حاضر از داروهای استاتین برای پایین آوردن کلسترول استفاده می‌کنند، ممکن است واقعاً به این داروها نیاز نداشته باشند.

پزشکان برای تجویز استاتین، از ابزارهایی برای تخمین ریسک ۱۰ ساله فرد برای ابتلا به بیماری قلبی استفاده می‌کنند. این ابزارها بر اساس مجموعه‌ای از عوامل، احتمال بیماری را پیش‌بینی می‌کنند.

تحقیقات جدید، ابزاری دقیق‌تر به نام PREVENT را معرفی کرده‌اند که با در نظر گرفتن اطلاعات به روزتر و عوامل فیزیکی مرتبط با مصرف استاتین، ریسک بیماری قلبی را تخمین می‌زند.

بر اساس این ابزار جدید، مشخص شد که میلیون‌ها نفر می‌توانند مصرف استاتین را کنار بگذارند در حالی که افراد دیگری که در حال حاضر دارو مصرف نمی‌کنند، به آن نیاز پیدا می‌کنند.

این مطالعه تخمین می‌زند که حدود ۱۷ میلیون نفر در آمریکا که بر اساس ابزارهای قدیمی، مصرف استاتین برایشان تجویز شده بود، دیگر نیازی به این دارو ندارند. همچنین، حدود ۱۵.۸ میلیون نفر که در حال حاضر استاتین مصرف نمی‌کنند، ممکن است از مصرف آن بهره‌مند شوند.

با وجود تغییرات قابل توجه، متخصصان قلب و عروق بر این باورند که این یافته‌ها با مطالعات قبلی که ابزارهای قدیمی را بیش‌برآورد کننده ریسک می‌دانستند، همخوانی دارد.

پزشکان باید در مورد این تغییرات با دقت با بیماران صحبت کنند تا از سردرگمی و نگرانی آن‌ها جلوگیری شود.

این ابزار جدید در حال حاضر توسط پزشکان قابل استفاده است و انجمن قلب آمریکا در حال بررسی رسمی برای به‌کارگیری گسترده آن می‌باشد.

بیشتر بخوانید ” دارویی موثرتر از استاتین برای کاهش کلسترول

منبع : healthline

همچنین ببینید

anger

خشم: تهدیدی خاموش برای سلامت قلب

مطالعه جدیدی ارتباط نگران‌کننده‌ای بین خشم و سلامت قلب را آشکار کرده است. برخلاف سایر احساسات منفی مانند غم و اضطراب، خشم به طور مستقیم بر توانایی رگ‌های خونی برای گشاد شدن تأثیر منفی می‌گذارد. این کاهش جریان خون می‌تواند پیامدهای قابل‌توجهی برای سلامت قلب داشته باشد. این تحقیق که در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شده است، تأثیر مخرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *