959

کنترل روند پیری با تزریق خون جوان به افراد سالمند

959

مطالعه صورت گرفته توسط محققان دانشگاه استنفورد نشان می دهد، تزریق خون افراد جوان بدلیل دارا بودن ترکیبات سودمند برای مغز می تواند به کاهش علائم آلزایمر و حتی معکوس کردن روند پیری کمک کند.
مهر نوشت:
تحقیقات صورت گرفته بر روی حیوانات نشان می دهند خون جوان و تازه می تواند برخی از اثرات پیری در مغز افراد سالمند را معکوس کند؛ بعنوان مثال، خون جوان می تواند به ارتقاء یادگیری و حافظه و همچنین تولید سلول های مغزی نوین کمک کند.
کنترل روند پیری با تزریق خون جوان به افراد سالمند

به گزارش آکاایران: در آزمایش های صورت گرفته، عروق خونی موش جوان به موش پیر متصل شدند، بطوریکه دو حیوان از یک منبع خونی مشترک استفاده می کردند؛ نتایج نشان داد، روند بهبود موش پیر دچار آسیب دیدگی– شامل بازسازی عضلات و استخوان ها– پس از دریافت خون جوان و تازه بطور قابل توجهی با سایر موش های پیر که این خون را دریافت نکرده بودند، تفاوت داشت.

همچنین در موش پیر دریافت کننده خون جوان، افزایش تعداد سلول های مغزی نوین در بخشی از مغز مرتبط با حافظه مشاهده شد.
محققان معتقدند که هورمون ها و فاکتورهای رشد در خون جوان و تازه، مسئول اثرات جوانسازی، کمک به بازسازی و ترمیم بافت های آسیب دیده هستند.
آزمایش تزریق پلاسمای خون از سال گذشته در بیمارستان زوکر هیل ساید نیویورک آغاز شده است. در این روش، پلاسمای جوان به بیماران سالمند مبتلا به آلزایمر خفیف تا متوسط تزریق می شود.
منبع:آکاایران

همچنین ببینید

Alzheimer's-Drug

آیا لکومبی، گامی در جهت غلبه بر آلزایمر است؟

در حال حاضر، این دارو به صورت تزریق وریدی هر دو هفته یک بار تجویز می‌شود. طبق تغییرات پیشنهادی، مصرف لکومبی می‌تواند به صورت ماهانه انجام شود. این تغییر در صورت تایید، می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به آلزایمر و مراقبین آنها کمک کند. تزریق‌های مکرر می‌تواند برای بیماران، به خصوص در مراحل پیشرفته بیماری، ناخوشایند و آزاردهنده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *