کشفی تکان‌دهنده درباره سرطان سینه

کشفی تکان‌دهنده درباره سرطان سینه

دانشمندان طی جدیدترین تحقیقات خود از واقعیتی عجیب درباره تشکیل سلول‌های سرطانی در بدن پرده برداشتند.
کارشناسان موسسه تحقیقاتی در آمریکا در پژوهشی تکان‌دهنده دریافتند که سلول‌های سرطان سینه سال‌ها قبل از تشکیل توده سرطانی در بدن وجود دارند و حتی به بخش‌های مختلف بدن نیز سرایت می‌کنند.
این کشف جدید نشان می‌دهد که چرا درمان سرطان سینه بر روی برخی از بیماران موفقیت‌آمیز نیست و با وجود شیمی‌درمانی، رادیوتراپی و حتی برداشت توده از بدن سرطان گسترش پیدا کرده و باعث مرگ بیماران می‌شود.
سرطان سینه یکی از مرگبارترین سرطان‌ها در جهان است و هر سال باعث مرگ هزاران زن در سراسر جهان می‌شود؛ علت مرگ بیشتر زنان تشخیص دیرهنگام بیماری به دلیل مراجعه با تأخیر به پزشک و رسیدن سرطان به مرحله چهار است که به معنی تقسیم سلولی گسترده و متاستاز به سایر قسمت‌های بدن است.
کشف جدید نشان می‌دهد که از زمان اولین تقسیمات سلول‌های سرطانی در سینه، این بافت‌های غیرعادی از طریق جریان خون وارد سیستم گردش خون بیمار شده و به سایر قسمت‌های بدن نیز راه پیدا می‌کنند که در واقع مرحله صفر و حتی قبل از تشکیل توده سرطانی در سینه است.
معمولاً سرطان سینه وارد اندام‌هایی چون کبد، ستون فقرات، مغز، ریه، تخمدان و حتی کلیه می‌شود و نارسایی و از کار افتادن این اندام‌ها و نهایتاً مرگ بیمار را در پی دارند.
کارشناسان امیدوار هستند با این کشف بزرگ که به طور تفصیلی در جدیدترین شماره مجله “نیچر” (Nature) به چاپ رسیده است، بتوانند در آینده راه‌حل درمانی برای مبتلایان به این بیماری پیدا کنند و از سال‌ها قبل از بروز تومورها با غربالگری احتمال ابتلا به سرطان را در افراد شناسایی کنند.
منبع: Dailymail

همچنین ببینید

علائم هشدار دهنده سرطان سینه

کارشناس برنامه میانسالان شبکه بهداشت و درمان شهرستان تاکستان با بیان اینکه بانوان، نه تنها مسؤول سلامت خود هستند، بلکه بیشترین مراقبت‌ها را برای سلامت خانواده انجام می‌دهند؛ گفت: وضعیت سلامت بانوان، تأثیر زیادی بر سلامت فرزندان، خانواده و جامعه دارد. به گزارش بهداشت نیوز، نسرین مؤمنی اظهار کرد که امروزه یکی از عوامل نگران کننده در سلامتی بانوان، سرطان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *