«کرنبری» از عفونت مجاری ادراری پیشگیری نمی‌کند

«کرنبری» از عفونت مجاری ادراری پیشگیری نمی‌کند

بسیاری از زنان آمریکایی از آب میوه “کرنبری” به عنوان یک راهکار خانگی برای کمک به پیشگیری از عفونت مجاری ادراری استفاده می‌کنند. اما در یک آزمایش جدید آشکار شد که مصرف کپسول‌های کرنبری از بازگشت این عفونت در زنان سالمندی که در خانه سالمندان زندگی می کنند جلوگیری نکرده است.
به گفته متخصصان، در این آزمایش بین زنانی که از این کپسول استفاده کرده بودند و زنانی که به آنها دارونما داده شده بود هیچ تفاوتی در تعداد موارد ابتلا به عفونت مجاری ادراری مشاهده نشد.
با این حال هنوز برخی از متخصصان معتقدند این مطالعه نمی تواند ثابت کند که محصولات کربنری شامل آبِ این میوه برای پیشگیری از عفونت مجای ادراری در زنان جوانتر که هنوز به آن مبتلا نشده‌اند بی‌تاثیر است.
به گزارش یونایتدپرس، کرنبری در امریکا و کانادا به شکل تجاری کشت می‌شود و میوه‌هایشان به صورت تازه مصرف می‌شوند یا از آنها برای تهیه آب‌میوه، سس، مربا، و خشکبار (کرنبری خشک) استفاده می‌شود.
منبع:ایسنا

همچنین ببینید

فواید و مضرات سرکه سیب

فواید سرکه سیب آن را به نوشیدنی خوبی برای انتخاب تبدیل می کند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد سرکه سیب برای کاهش وزن مفید است. یکی دیگر از مزایای سرکه سیب این است که می تواند به تنظیم سطح قند خون کمک کند. فواید سلامتی سرکه سیب متفاوت است. مایع حاوی اسید استیک نیز می تواند به بهبود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *