Reduction-of-birth-complications

کاهش ۳۵ درصدی عوارض زایمان با اپیدورال

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که استفاده از اپیدورال در زایمان با کاهش قابل توجهی در عوارض جدی مادر (SMM) بعد از زایمان همراه است. عوارض جدی مادر شامل خونریزی شدید بعد از زایمان، عفونت، فشار خون بالا و مشکلات قلبی می‌شود. این مطالعه که در مجله معتبر پزشکی BMJ منتشر شده، اطلاعات 567 هزار مادر را در اسکاتلند مورد بررسی قرار داده است.

بر اساس این تحقیق، حدود 22 درصد از مادران در حین زایمان از اپیدورال استفاده کرده‌اند. همچنین، از هر 1000 زایمان، 4.3 مورد با عوارض جدی مادر همراه بوده است. اما نکته مهم این است که محققین دریافتند استفاده از اپیدورال خطر ابتلا به این عوارض را تا 35 درصد کاهش می‌دهد.

تاثیر اپیدورال فراتر از کنترل درد است. کارشناسان معتقدند که اپیدورال با شل کردن عضلات و کاهش فشار فیزیکی بر بدن مادر، می‌تواند به ویژه در بارداری‌های پرخطر، خطر عوارض را پایین بیاورد. از طرفی، اپیدورال می‌تواند باعث کاهش استرس و فشار خون بالا شود که خود در پیشگیری از مسمومیت بارداری (پره اکلامپسی) نیز موثر است.

البته مصرف اپیدورال برای همه افراد مناسب نیست و باید با پزشک متخصص زنان و زایمان در مورد شرایط پزشکی و سابقه بیماری‌ها مشورت کرد. پزشکان تاکید می‌کنند که دسترسی عادلانه به اپیدورال و حق انتخاب آگاهانه مادران در مورد روش‌های کنترل درد زایمان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین، توصیه می‌شود در طول دوران بارداری، در مورد مزایا و معایب اپیدورال با پزشک خود صحبت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای زایمانتان بگیرید.

منبع: www.healthline.com/health-news

بیشتر بخوانید “ مدیریت درد زایمان طبیعی به روش لاماز

همچنین ببینید

Childhood-obesity

مادران باردار مراقب باشید! این مواد شیمیایی سلامت کودکان شما را تهدید می‌کند.

مطالعه اخیر که در اروپا انجام شده، نشان می‌دهد که قرار گرفتن مادران باردار در معرض مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون‌ریز (EDCs)، می‌تواند خطر ابتلای کودکان آنها به چاقی در سنین پایین را افزایش دهد. این مواد شیمیایی که در بسیاری از محصولات روزمره مانند ظروف پلاستیکی، غذاها و آب آشامیدنی یافت می‌شوند، می‌توانند بر تعادل هورمون‌های بدن تاثیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *