کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان و تخمدان از مزایای شیردهی است

کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان و تخمدان از مزایای شیردهی است

سلامت نیوز: دکتر مطلق گفت: کاهش اضافه وزن مادر، کم شدن خونریزی پس از زایمان، ترشح هورمون عشق و افزایش شادابی و امنیت روانی مزایای شیردهی مادران به نوزادان است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت،مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس با بیان این مطلب به مناسبت هفته تغذیه با شیرمادر گفت: اضافه وزن دوران بارداری و ذخیره چربی اضافی مادر با شیردهی مصرف شده، اندام ها، رحم و پستان ها زودتر به حالت عادی بر می گردد و کم خونی و خونریزی پس از زایمان کمتر می شود.
دکتر محمد اسماعیل مطلق افزود: احتمال بروز سرطان پستان و تخمدان (رحم)، خطر شکستگی لگن مادر در دوران سالمندی، پوکی استخوان، کم خونی، دیابت و بروز و شدت بیماری ام اس و بیماری آرتریت روماتوئید در مادرانی که شیر می دهند بسیار کاهش می یابد.
وی بیان کرد: ترشح هورمون عشق یا بازتاب جهش شیر (اکسی توکسین) در مادرانی که شیرخوار خود را تغذیه می کنند سبب افزایش شادابی و امنیت روانی آنان می شود و درصد ابتلا به افسردگی در این مادران بسیار کمتر است.
مطلق گفت: روابط عاطفی بین مادر و شیرخوار و رضایت حاصل از تماس بدنی میان آنها، سبب بهتر شدن روحیه و عاطفه مادری می شود
منبع:سلامت نیوز

همچنین ببینید

Breast-asymmetry

نکاتی که باید درباره عدم تقارن سینه بدانید!

عدم تقارن سینه به حالتی گفته می‌شود که در آن یکی از سینه ها از نظر موقعیت، اندازه یا شکل با سینه مقابل، متفاوت است  البته این عارضه در دوران بلوغ یک پدیده طبیعی است. با این حال، تفاوت قابل توجه یا تغییرات سریع در ظاهر سینه با شانس بالاتر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است. در ادامه این متن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *