ژن شادی برای اولین بار کشف شد

ژن شادی برای اولین بار کشف شد

سلامت نیوز:جمعی از محققان در یکی از مطالعات گسترده اخیر توانستند گونه‌های ژنتیکی مرتبط با شادی و ویژگی‌های دیگر را کشف کنند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامتیسم،جمعی از محققان در یکی از مطالعات گسترده اخیر توانستند گونه‌های ژنتیکی مرتبط با شادی و ویژگی‌های دیگر را کشف کنند. این مطالعه با همکاری بیش از ۱۹۰ محقق در ۱۴۰ مرکز تحقیقاتی واقع‌شده در ۱۷ کشور جهان شکل گرفت و یکی از بزرگ‌ترین مطالعاتی است که تا به امروز درباره ژن‌های مرتبط با رفتار انسان‌ها انجام شده است.
براساس گزارشی که در مجله Nature منتشر شده است، اعضای این تیم تحقیقات بین‌المللی توانستند که داده‌های ژنومی صدها هزار نفر از انسان‌ها را تحلیل کنند و درنهایت به انواع ژنتیکی خاصی برسند که با احساس ما درباره خوش‌بختی، افسردگی و روان‌رنجوری مرتبط هستند.
البته محققان تاکید می‌کنند که تمامی مسائل مربوط به نوع تفکر و نوع احساس انسان‌ها درباره زندگی، بر عهده ژن‌ها قرار ندارد. در واقع، محیط زندگی و نوع تعامل ژن‌ها با محیط بیرونی، به همان اندازه مهم است. با این‌حال، آنان معتقدند که مطالعات بیشتر بر روی این ژن‌های جدید می‌تواند به محققان کمک کند تا درک بهتری درباره این موضوع پیدا کنند که چرا بعضی افراد از نظر بیولوژیکی مستعد ابتلا به بعضی بیماری‌های روان‌شناختی هستند. این محققان می‌گویند که نتیجه‌های حاصل‌شده در آینده کمک خواهند کرد تا درباره علت تفاوت شادی در انسان‌های مختلف نیز درک بهتری پیدا کنیم.
منبع:medicalnewstoday

 

همچنین ببینید

depression-treatment

مصرف کتامین توسط ایلان ماسک برای افسردگی| جنجال جدید در دنیای پزشکی

ایلان ماسک اخیرا اعلام کرد که برای درمان افسردگی از کتامین تجویزی استفاده می کند. کتامین یک بیهوش قوی است که تحقیقات نشان می دهد می تواند به درمان افسردگی کمک کند، اما در حال حاضر برای این منظور یا هر نشانه روانپزشکی دیگری توسط FDA تایید نشده است. کارشناسان بر این باورند که صحبت های ماسک باعث شناخته شدن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *