چگونه می توان مادر خوبی بود؟

چگونه یک مادر خوب باشیم؟

هر مادری می‌خواهد بداند که چطور می‌تواند مادر بهتری باشد، فراموش کنید مادر همسایه چه‌کاری انجام می‌دهد و به‌هیچ‌وجه سعی نکنید شبیه والدین فوق‌العاده عالی که در تلویزیون می‌بینید بشوید. مادر خوب بودن از مسائل کلیدی نشات می‌گیرد که به‌سادگی می‌توانید در آن مهارت و تبحر بیابید.

هر روز از بودن در کنار خانواده‌تان لذت ببرید

اگر دائماً از خودتان می‌پرسید که آیا مادر خوبی هستید یا نه، یک قانون مهم وجود دارد که همیشه باید مدنظر داشته باشید.

مادر خوب بودن اصلاً به این معنی نیست که مدام برای فرزندتان خرید کنید و اسباب و وسایل برایش بخرید یا تک‌تک ثانیه‌های روز را با اوباشید.

وقت کافی برای بودن در کنار فرزندانتان در نظر بگیرید و باهم و از بودن در کنار هم لذت ببرید.
آن زمان است که می‌توانید مطمئن باشید که مادر خوبی هستید.

نگران بردن جنگ والدین نباشید

کودکان ممکن است بددهنی کنند، اتاق‌شان را مرتب نکنند و با این کارها شما را به این فکر بیاندازند که آیا کارتان را به‌عنوان یک مادر، خوب انجام می‌دهید یا خیر.

این‌قدر نگران تک‌تک موضوعات تربیتی که با آن‌ها مواجه می‌شوید نباشید.

قطعاً چالش‌ها و نزاع‌های تربیتی وجود دارند که اصلاً نباید در آن‌ها شما برنده باشید، این خبر خوبی است چون شما به‌اندازه کافی تلاش‌تان را به کار می‌گیرید بدون اینکه نیاز داشته باشید تا در هر جنگ و مبارزه‌ای برنده باشید.

وارد جنگ مادران نشوید

به‌هیچ‌وجه سعی نکنید وارد جنگ و نزاع مادران شوید. به دلایلی، در هر جایی که تصورش را کنید در بین مادران جنگ و نزاعی در جریان است.

مادران شاغل در مقابل مادران خانه‌دار. مادران مسن‌تر در مقابل مادران جوان‌تر.

بخشی از نزاع و کشمکش مادران که ممکن است در آن گرفتار شوید می‌تواند در این زمینه‌ها باشد” بچه من خیلی زودتر از بچه شما از پوشک گرفته شد” و” بچه من وقتی دوساله بود می‌توانست بخواند.”

نزاع و جنگ بین مادران به‌هیچ‌وجه مقیاسی برای سنجش میزان خوب بودن شما نیست.

به روابط‌تان بیشتر بپردازید

از همسرتان گرفته تا دوستان‌تان، حتماً در زندگی‌تان زمانی را به آن‌ها اختصاص دهید.

به‌راحتی ممکن است درگیر زندگی روزمره شوید و در میان راننده اختصاصی فرزندان بودن، عوض کردن پوشک، تمیز و مرتب کردن خانه و گوش‌به‌فرمان این یا آن بودن سردرگم و کلافه شوید.

گاهی با همسرتان خلوت کنید و حتی قرارهای عاشقانه بگذارید.

سعی کنید با دوستان‌تان نیز وقت بگذرانید. همیشه جایی را برای روابط‌تان در نظر بگیرید. این روابط حامی شما هستند و همچون ابزاری به شما کمک می‌کنند تا مادر بهتری باشید.

زمانی که صرف خودتان می‌کنید به شما کمک می‌کند تا مادر بهتری باشید

زمانی را برای خودتان در نظر بگیرید

یک مادر خوب می‌داند همان‌قدر که باید از دیگران مراقبت کند، باید از خودش هم مراقبت کند و به خودش هم اهمیت بدهد.

زمانی که صرف خودتان می‌کنید به شما کمک می‌کند تا مادر بهتری باشید چون شما زیادی خسته نمی‌شوید و از پا درنمی‌آیید، احساس نمی‌کنید تحت‌فشارید یا اینکه مانند پیشخدمت باید به دیگران سرویس بدهید.

به خاطر داشته باشید شما “فقط” مادر شخصی نیستید. شما فردی هستید که به مراقبت و رسیدگی نیاز دارد. پس به خودتان هم رسیدگی کنید.

منبع:بیتوته

همچنین ببینید

tiktok

تیک تاک: عامل یک سوم مشکلات سلامتی نسل Z!

بر اساس نظرسنجی جدید، بسیاری از آمریکایی‌ها به ‌ویژه نسل Z (متولدین بین ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۲) فریب اطلاعات غلط سلامت در تیک تاک را می‌خورند. از هر ۱۱ آمریکایی یک نفر پس از دنبال کردن توصیه‌های سلامت در تیک تاک، دچار مشکلات بهداشتی شده است. برخی معتقدند پلتفرم‌های اجتماعی و اینفلوئنسرها باید در قبال انتشار اطلاعات غلط سلامت پاسخگو باشند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *