کلینیک مجازی من

می‌توانید از طریق شماره ۰۹۳۳۲۷۲۱۷۱۱ در تلگرام یا واتساپ با ما در ارتباط باشید.


20 آگوست, 2020 بدون دیدگاه

چگونه در 30 روز بدون رژیم و باشگاه رفتن وزن کم کنیم؟

اخبار تغذیه

چگونه بدون رژیم و ورزش وزن خود را کم کنید؟

1. از غذاهای حاضری اجتناب کنید:

 

اگر می خواهید بدون ورزش وزن کم کنید، باید روی غذایی که میخورید تمرکز کنید و این به این معنی است که غذاهای که منابع واضح بی ارزش دارند را حذف کنید که شامل غذاهای حاضری است. بیشتر غذاهای حاضری سرشار از چربی و کربوهیدراتهای تصفیه شده است که آنها را زمانی که شما در تلاش برای کاهش وزن هستید، تبدیل به یک انتخاب بد می کنند.

2. از کربوهیداتهای تصفیه شده دوری کنید:

 

کربوهیدراتهای بهبود یافته مثل نان سفید، شکر و پاستای سفید می تواند باعث شود که قند خون شما کاهش پیدا کند. این مسئله می تواند زمانی که در حال از دست دادن وزن هستید، شما را پر ولع و بدخو کند. به جای آن از گندم کامل استفاده کنید.

 

3. ناهار خود را همراه خود داشته باشید:

 

شما می توانید با آماده کردن ناهار خودتان انرژی زیادی را ذخیره کنید. وعده غذایی فراهم کنید که شامل پروتئین کم چرب، سبزیجات و گندم کامل باشد تا انرژی شما را تا بعداز ظهر حفظ کند.

4. روی سبزیجات تمرکز کنید:

 

شما می توانید مقدار زیادی سبزیجات با کالری اندک بخورید، بنابراین سبزیجات را به عنوان یک ماده اصلی در رژیم خودتان قرار دهید، سالادها تنها گزینه ی شما نیستند، کبابی یا سرخ کردن را امتحان کنید، سبزیجات را در ساندویچ خود بگذارید و سوپ سبزیجات خود را بپزید.

5. به میزان کافی بخوابید:

 

وقتی که به اندازه کافی استراحت کرده اید، کمتر احتمال دارد که گرفتار هوس غذایی شوید. هدف خود را 8 ساعت خواب در شب قرار دهید.

6. حرکات بدنی بیشتری را در برنامه روزانه تان انجام دهید:

 

هرچه بیشتر در اطراف حرکت کنید، راحت تر بدون نیاز به باشگاه رفتن وزن کم می کنید. سعی کنید تا فروشگاه پیاده بروید یا به جای آسانسور از پله ها استفاده کنید.

7. با دوستان غذا بخورید:

 

وقتی در زمان صرف شام با دوستانتان صحبت می کنید، به طور طبیعی آرام تر غذا می خورید و سریعتر احساس سیری می کنید.

8. از بشقاب های کوچکتر استفاده کنید:

 

این ترفند روانشناسانه ی قدیمی میتواند کمک کند تا در منزل سریعتر وزن کم کنید. کمد خود را با بشقاب و کاسه های کوچکتر پر کنید. پر کردن بشقاب به شما این حس را می دهد که غذای بیشتری می خورید حتی اگر پرس غذای شما در حقیقت کوچکتر از معمول باشد.

9. آب بنوشید:

بعضی اوقات حمله گرسنگی به این دلیل است که بدن شما بی آب است در طول روز به میزان کافی آب بنوشید تا از این نشانه های اشتباه گرسنگی دور بمانید.

10. فیبر زیاد بخورید:

فیبر که در سبزیجات، گندم کامل، حبوبات و آجیل ها یافت می شود، شما را سیر می کند و کمک کند برای مدت طولانی تری احساس پُری داشته باشید ، اگر مابین وعده ها گرسنه می شوید ، سعی کنید از مواد غذایی سرشار از فیبر استفاده کنید.

 

منبع:نمناک

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *