1232Because-sometimes-when-we-were-talking-on-the-phone

چرا گاهی هنگام صحبت با تلفن داد می‌زنیم؟

چرا گاهی هنگام صحبت با تلفن داد می‌زنیم؟

 1232Because-sometimes-when-we-were-talking-on-the-phone

تلفن های همراه این روزها به عضوی جدا نشدنی از زندگی انسان ها تبدیل شده اند اما برخی افراد هنگام استفاده از آن در جمع دیگران را فراموش کرده و بسیار بلند صحبت می کنند.
همیشه امکان اینکه از اتاق برای مکالمه خارج شد وجود ندارد و بیشتر افراد مجبور هستند در جمع با تلفن همراه خود صحبت کنند اما در اکثر مواقع بلند صحبت کردن با تلفن همراه باعث ناخشنودی و ایجاد مزاحمت صوتی برای دیگران می شود.
کارشناسان علت را در دو نسل تلفن های ثابت و تلفن های همراه می دانند. درتلفن همراه ثابت نوعی بلندگو در گوشی وجود دارد که برای رسیدن صدای هر دو طرف مشت خط صدای آنها را تقویت می کند و در نتیجه فرد هنگام مکالمه علاوه بر صدای زبان خود ، مجددا صدای خود را بلندتر در گوشی هم می شنود اما در تلفن های همراه این ویژگی وجود ندارد و تنها فرد صدای زبان خود را می شنود به همین دلیل فکر می کند که آرام حرف زده و به این خاطر بلندتر از حد عادی حرف می زند.
کارشناسان علت این مشکل متداول را تفاوت در فناوری این دو دستگاه ارتباطی و عادت افراد به فناوری قدیمی می دانند.
شاید در آینده مدیران برخی از شرکت های سازنده تلفن همراه تصمیم بگیرند که در بلندگوی محصول خود میکروفون تقویت صدا قرار دهند اما تا آن زمان باید به حریم افراد احترام گذاشت و حقوق شهروندی را زیر پای نگذاشت.
منبع:clarksvilleonline

همچنین ببینید

Alzheimer's-Drug

آیا لکومبی، گامی در جهت غلبه بر آلزایمر است؟

در حال حاضر، این دارو به صورت تزریق وریدی هر دو هفته یک بار تجویز می‌شود. طبق تغییرات پیشنهادی، مصرف لکومبی می‌تواند به صورت ماهانه انجام شود. این تغییر در صورت تایید، می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به آلزایمر و مراقبین آنها کمک کند. تزریق‌های مکرر می‌تواند برای بیماران، به خصوص در مراحل پیشرفته بیماری، ناخوشایند و آزاردهنده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *