چرا نباید با آرایش ورزش کرد؟

با آرایش ورزش نکنید! تحقیقات جدید نشان می‌دهد که استفاده از کرم‌پودر هنگام ورزش می‌تواند باعث ایجاد مشکلات پوستی شود. کرم‌پودر منافذ پوست را مسدود کرده و با جمع شدن عرق، احتمال جوش زدن را بالا می‌برد. متخصصان پوست توصیه می‌کنند به جای کرم‌پودر از گزینه‌های سالم‌تری مانند بالم یا کرم‌های اصلاح‌کننده رنگ پوست استفاده کنید.

این کرم‌ها معمولا سبک‌تر بوده و منافذ پوست را مسدود نمی‌کنند. همچنین، برخلاف کرم‌پودر، برخی از آن‌ها حتی می‌توانند خاصیت آبرسانی داشته باشند که برای پوستی که در حال تعریق است، مفید است.

فراموش نکنید که بعد از ورزش، حتما صورت و بدن خود را بشویید تا عرق، چربی، باکتری و مواد باقی‌مانده از آرایش را که می‌توانند باعث جوش شوند پاک کنید. درصورتی که در فضای باز ورزش می‌کنید، حتما از کرم ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده کرده و از عينک آفتابی و کلاه هم برای محافظت از پوست در برابر نور خورشید کمک بگیرید.

همچنین ببینید

bariatric-surgery

جراحی چاقی و متابولیک برای کاهش وزن بهتر از داروهای جدید است!

تحقیقات جدید نشان می‌دهد عمل جراحی چاقی و متابولیک در مقایسه با دو نوع داروی جدید برای چاقی و همچنین تغییر سبک زندگی، منجر به کاهش وزن بیشتر و ماندگارتر می‌شود. بر اساس این مطالعه، افرادی که تحت عمل جراحی چاقی قرار می‌گیرند، کاهش وزن قابل توجهی را تجربه می‌کنند و این کاهش وزن در مقایسه با داروهای لاغری، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *