چاقی مفرط خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد

چاقی مفرط خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد

تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به چاقی مفرط بیشتر در معرض خطر انواع سرطان مانند سرطان پستان، تخمدان، کلیه، پانکراس، روده بزرگ، مقعد و مغز استخوان هستند.
رسانه ها به نقل از رویترز گزارش دادند که تحقیقی که به تازگی منتشر شده می گوید سرطان عامل اصلی مرگ در سرتاسر جهان است و چاقی در نسل های اخیر بیش از دو برابر شده است.
رویترز به مرکز و یا گروهی که این تحقیقات را انجام داده اند ، اشاره نکرد.
طبق این تحقیق با آن که چاقی خود سرمنشاء انواعی از تومورهاست، شواهد قوی از ارتباط میان چاقی و سرطان خبر می دهد.
سازمان بهداشت جهانی می گوید، در سراسر جهان یک میلیون و 900 هزار فرد چاق زندگی می کنند و به عبارتی از هر 10 فرد بالغ چهار نفر چاق و یک نفر چاق مفرط است. چاقی خطر بیماری های قلبی، دیابت، مشکلات کلیوی و مفصلی را نیز موجب می شود.
در این تحقیق کارشناسان نتیجه 204 تحقیق قبلی درباره رابطه میان چاقی مفرط و افزایش وزن با 36 نوع سرطان را بررسی کرده و نتیجه فوق را گرفتند.
آنان بویژه ارتباطی قوی میان چاقی مفرط با سرطان دستگاه گوارش و همچنین تومورهای هورمونی در زنان یافتند.
منبع :ایرنا

همچنین ببینید

water-boiling

جوشاندن آب، راهی ساده برای کاهش میکروپلاستیک‌ها

تحقیقات جدید نشان می‌دهد جوشاندن ساده آب می‌تواند تا ۹۰ درصد میکروپلاستیک‌های موجود در آب شیر را از بین ببرد. میکروپلاستیک‌ها ذرات بسیار ریزی از پلاستیک هستند که خطرات سلامتی آن‌ها در حال بررسی است. جوشاندن آب به مدت ۵ دقیقه، به ویژه در آب‌های سخت با املاح معدنی بالا، می‌تواند میکروپلاستیک‌ها را به رسوب آهکی متصل کند. سپس می‌توان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *