پیشگیری از چاقی کودکان

کودکان در چه سنی چاق می شوند؟

خانواده‌ها باید در خصوص سبد غذایی کودک دقت ویژه‌ای داشته باشند اما متأسفانه هنوز برخی خانواده‌ها، چاقی و فربه بودن کودک را نشانه سلامتی وی می‌دانند.

مطالعات نشان داده است که بین 6 تا 9 سالگی، سن حساسی برای ابتلا به چاقی است و فردی که در این سن به چاقی مبتلا شود، احتمال چاقی بیش از حد در بزرگ سالی در وی وجود دارد که این سن دقیقاً با سن ابتدای تحصیل کودک مطابقت دارد.

تغذیه کودکان و میزان فعالیت بدنی کودک در سن 6 تا 9 سالگی بسیار حائز اهمیت است و متولیان وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش باید نظارت بیشتری بر خوراکی‌هایی که در بوفه‌های مدارس به فروش می‌رسند، داشته باشند.خانواده‌ها نیز باید در خصوص سبد غذایی کودک دقت ویژه‌ای داشته باشند اما متأسفانه هنوز برخی از خانواده‌ها، چاقی و فربه بودن کودک را نشانه سلامتی وی می‌دانند و با مراجعه به مطب پزشک به دنبال داشتن فرزند چاق هستند.

تغذیه کودکان

آگاهی دادن به خانواده‌ها در این زمینه بسیار مهم است. هم اکنون تعداد زنگ‌های تفریح مدارس نسبت به سابق بیشتر شده و این باور غلط وجود دارد که کودک در هر زنگ تفریح باید خوراکی مصرف کند. کودکان نیازمند میان وعده هستند اما این تغذیه باید سالم باشد و در میان وعده‌ها از مصرف فست‌ فودهای شیرین و همچنین خوراکی‌های شور مانند چیپس و پفک اکیداً خودداری شود.

همچنین ببینید

کودک آزاری

تاثیرات مخرب کودک آزاری بر سلامت روان

به هر نوع بد رفتاری بدنی و روانی که والدین، سرپرست یا افراد دیگر با کودک زیر 18 سال داشته باشند و موجب شود سلامت روان و سلامت جسمی کودک آسیب ببیند، کودک آزاری گفته می‌شود. کودک آزاری محدود به تنبیه های بدنی و آزارهای جسمی نمی‌شود بلکه شامل ابعاد دیگری از جمله: آزارهای روانی یا عاطفی، آزار جنسی، بی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *