پیشنهادهایی برای کاهش وزن تا شروع سال جدید

فضای مجازی پر است از رژیم های پیشنهادی که عوارض زیادی دارند ما به شما کاهش وزن اصولی را پیشنهاد می کنیم ماه و روزهای پایانی سال جنب و جوش برای خانه تکانی و انجام کارهای عقب افتاده بیشتر می شود.

در این بین خیلی ها به دنبال کم کردن وزن اضافه خود هستند، اما نکته ای که وجود دارد این است که نمی توان رژیم غذایی کلی به همه پیشنهاد داد بلکه کار علمی و اصولی این است که هر فرد به متخصص تغذیه و رژیم درمانی مراجعه و برنامه غذایی خاص خودش را دریافت کند چرا که رژیم غذایی به شرایط هر فرد بستگی دارد.

این روزها در شبکه های مجازی رژیم های زیادی ارائه می شود که نمی توان به علمی و کم عارضه بودن آن اطمینان داشت. به همین دلیل در ادامه به پیشنهادهای اصولی متخصصان در سایت های علمی وبا کمترین عوارض برای کاهش وزن افراد سالم و بدون بیماری زمینه ای اشاره کرده ایم تا به کاهش وزن شما کمکی کرده باشیم(کاهش وزن هفته ای نیم تا یک کیلوگرم ).

کاهش وزن در سه حالت ممکن است اتفاق بیفتد، از بین رفتن توده چربی، از دست دادن آب بدن و از دست رفتن عضلات بدن که بهترین شیوه لاغری کاهش چربی و پایداری آن است و اما …

روزهای باقی مانده تا پایان سال

اولین و مهم ترین چیزی که باید برای ازدست دادن وزن انجام دهید پذیرفتن این واقعیت است که شما اضافه وزن دارید و هدفتان را تعیین کنید.

تمرین های هوازی

تمرین های هوازی یعنی 30 دقیقه ورزش ، پنج بار در هفته کافی است هر چه سطح انجام فعالیت بیشتر باشد، مقدار کالری سوزانده شده توسط بدن نیز بیشتر خواهد بود.برای کاهش وزن به میزان نیم کیلوگرم لازم است 3500 کالری سوزانده شود.به عنوان مثال کالری سوزی دویدن حدود 900 تا 1500 کالری در هر ساعت است.به گفته کارشناسان 40 درصد موفقیت در کاهش وزن مربوط به ورزش کردن شماست .

زمان بندی برای غذا خوردن

به غیر از خوردن نوع مناسب غذا انتخاب زمان مناسب برای خوردن آن هم مهم است.

بعد از ساعت هشت شام نخورید و قبل از خواب فعالیت فیزیکی داشته باشید.

به این نکته توجه کنید که بیشترین افزایش وزن به دلیل میان وعده هایی است که استفاده می کنید.

سعی کنید آن را با خوراکی های سالم پرکنید.

بیسکویت را جایگزین آجیل یا سالاد ها کنید ؛ مصرف کافئین را تا حد ممکن کاهش دهید.

برای کاهش وزن بیشتر باید سرعت سوخت و ساز بدن را زیاد کنید.

راه درست این است که وعده های غذایی را از سه به پنج وعده افزایش دهید.

خوردن غذای بیشتر در مقادیر کوچک تر کمک می‌کند در تمام روز کار سوخت و ساز بدن ادامه داشته باشد و موجب سرعت بخشیدن به سوزاندن کالری و در نتیجه سوزاندن چربی شود.

پیاده روی کنید

پیاده روی و تمرین هوازی را برای از دست دادن وزن انجام دهید. 45 دقیقه پیاده روی در صبح 160 کالری دریافتی شما را می سوزاند.

کار کردن هنگام تماشای تلویزیون

افزون بر پیاده روی و ورزش، در طول روز چقدر جلوی تلویزیون می نشینید.بهتر است در این زمان فعالیت بدنی داشته باشید و کار انجام دهید. خود این کار به تنهایی در از دست دادن 3 کیلو گرم در یک ماه کمک خواهد کرد.

پروتئین بخورید

میوه ها،سبزیجات، عدس، تخم مرغ،گوشت، انبه،موز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.اما توجه داشته باشید که نباید روزانه بیش از یک عدد موز بخورید ؛سیب زمینی کمتری مصرف کنید وبیش از یک عدد تخم مرغ در طول روز استفاده نکنید.

حذف غذای ناسالم

از شر غذاهای سرخ شده، خلاص شوید. غذاهای سفید ،مانند نودل ها، پاستاها و نان سفید را با نان قهوه ای و پاستای غنی شده جایگزین کنید.

نه به شکر

یکی دیگر از چیزهایی که باید برای کاهش وزن انجام دهید،این است که از شر شکر خلاص شوید. کیک، بیسکویت و بستنی همگی دشمن شما هستند.این مواد متابولیسم شما را کاهش می دهند و کاهش وزن شما را متوقف می کنند.

نوشیدن چای سبز

نوشیدن چای سبز به کاهش وزن کمک می کند. اگردر طول روز سه یا چهار فنجان چای سبز بنوشید ، سوخت و ساز بدن خود را افزایش می دهید و وزنتان سریع تر کاهش می یابد.

نوشیدن آب

آب بیشتری بنوشید این کار در واقع کمک می کند تا کمتر غذا بخورید.نیم تا یک ساعت قبل از غذا حتما یک لیوان پر آب بنوشید، به این ترتیب کالری کمتری را مصرف می کنید.

سبزیجات خام،میوه ها،سالاد، بهترین چیزهایی است که می توانید برای از دست دادن وزن مصرف کنید.

صبحانه ، ناهار و شام پیشنهادی

صبحانه

یک فنجان شیر،یک عدد میوه، دو عدد سفیده تخم مرغ، دو تکه نان قهوه ای و چای گیاهی.

ناهار

سالاد میوه با اسفناج ،دو تکه مرغ و سبزیجات کاری و یک عدد تخم مرغ.

شام

سوپ مرغ خانگی و برنج قهوه ای با مرغ.

میان وعده

تعداد کمی بیسکویت کرم دار

قبل از ورزش قهوه بنوشید

یک ساعت قبل از تمرین می توانید یک فنجان قهوه گرم بدون قند بنوشید.

بیشتر بخوابید

آیا می دانید یکی از بزرگ ترین اسرار کاهش وزن خواب خوب است.اگر حدود هشت ساعت در روز بخوابید شانس کم کردن اضافه وزن خود را افزایش داده اید.

برای این که بتوانید کاهش وزن قابل ملاحظه ای داشته باشید مصرف فیبر را افزایش دهید چون فیبرموجب جذب چربی بدن و کاهش سطح کلسترول بد در خون و سم زدایی می شود.

کاهش استرس

برای ایجاد احساس سیری توصیه می‌شود از دمنوش های گیاهی مانند دمنوش زنجبیل با آب لیمو یا چای سبز حتی ترکیبی ازهر دو استفاده کنید.این کار به شما کمک می‌کند تا افزون بر این که احساس سیری می‌کنید سرعت سوزاندن چربی را هم افزایش دهید.

کالری انواع تخم مرغ

تخم مرغ (زرده تنها) یک عدد 50 کالری تخم مرغ (سفیده تنها) یک عدد 20 کالریتخم مرغ آب پز یک عدد 70 کالری تخم مرغ نیمروی کم روغن یک عدد 130 کالری

منبع: سلامت نیوز

همچنین ببینید

diabetes

افراد دیابتی از این نوشیدنی های فوق العاده استفاده کنند

به گزارش صد آنلاین ، نتایج تحقیقات محققان نشان داد مصرف سایر نوشیدنی‌ها به ویژه قهوه، چای، شیر کم چرب و آب در کاهش احتمال مرگ زودرس مؤثر هستند. این یافته‌ها به نقش بالقوه نوشیدنی‌های سالم برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اشاره دارد. دکتر «چی سان»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه هاروارد، گفت: «نوشیدنی‌ها می‌توانند منبع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *