1378

ورزش در روزهای آخر هفته‌ به اندازه ورزش روزانه مفید است

1378

افرادی که در روزهای آخر هفته‌ یک یا دو مرتبه ورزش می‌کنند به اندازه افرادی که در طول هفته‌ ورزش می‌کنند، فایده می‌برند.

بررسی‌ها بر روی بیش از ۶۰ هزار نفر نشان داده است که ورزش یک یا دو مرتبه در روزهای آخر هفته‌ می‌تواند به اندازه ورزش در طول هفته‌ از میزان احتمال مرگ بکاهد.

بنابراین افرادی که در طول هفته‌ زمان برای ورزش کردن ندارند می‌توانند در روزهای آخر هفته‌ برای این کار وقت بگذارند. یکی از محققان در این باره می‌گوید: میلیون‌ها نفر از ورزش کردن لذت می برند. اما ممکن است نگران باشد که به اندازه کافی نمی کنند. سازمان سلامت جهانی اعلام کرده است که برای کاهش مرگ زودرس افراد باید حداقل ۱۵۰ ‌دقیقه در طول هفته‌ ورزش کنند.

افرادی که این میزان ورزش می‌کنند، ۳۵ درصد کمتر در معرض خطر مرگ هستند. با انجام این میزان ورزشی، مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی – عروقی ۴۱ درصد و مرگ بر اثر سرطان ۲۱ درصد کاهش می‌یابد. با انجام ورزش در روزهای آخر هفته‌ نیز ۳۰ درصد احتمال مرگ زودرس کاهش می‌یابد و مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی – عروقی و سرطان به ترتیب ۴۰ و ۱۸ درصد کاهش می‌یابد.

بهتر است ورزش را با پیاده روی سریع و با شدت متوسط آغاز کنیم به تدریج می توانید شدت ورزش افزایش دهید. حتی افرادی که به میزان کمی در طول هفته‌ ورزش می‌کنند ۲۹ درصد کمتر از افرادی که اصلا ورزشی نمی‌کنند در معرض مرگ هستند.

در مطالعات جدید به نظر می‌رسد که میزان و شدت ورزشی از تعداد تکرار آن در طول هفته‌ مهم‌تر است.
منبع:بیتوته

همچنین ببینید

swimming

ورزش در آب، گزینه‌ای عالی برای مبتلایان به کرون

تحقیقات نشان می‌دهند که ورزش برای بیماران مبتلا به بیماری کرون بسیار مفید است. بررسی انجام‌شده روی افراد مبتلا به بیماری‌های التهابی روده (IBD) نشان داد که ورزش منجر به کاهش فعالیت بیماری کرون می‌شود. همچنین شرکت‌کنندگان در این بررسی که به طور منظم ورزش می‌کردند، از سطح بالاتر آمادگی جسمانی، کیفیت زندگی و اعتماد به نفس بهتری برخوردار بودند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *