هورمون خواب پیشرفت سرطان سینه را متوقف می کند

هورمون خواب پیشرفت سرطان سینه را متوقف می کند

مطالعات نشان می دهد «ملاتونین» معروف به هورمون خواب موجب توقف رشد سرطان سینه می شود.
به گزارش مهر، محققان دانشگاه ایالتی میشیگان با در نظر گرفتن ارتباط بین کمبود خواب و افزایش ریسک ابتلا به سرطان سینه دریافتند ملاتونین، هورمون تولیدشده در مغز انسان به هنگام شب به منظور تنظیم چرخه خواب، موجب توقف رشد این تومورهای سرطانی می شود.
محققان معتقدند فقدان ملاتونین که تا حدودی ناشی از کم خوابی در جامعه مدرن امروزی است، زنان را در معرض ریسک بالای سرطان سینه قرار می دهد.
جدیدترین مطالعه نشان می دهد ملاتونین موجب توقف رشد سلول های بنیادی سرطان سینه می شود و این موضوع از این حقیقت دفاع می کند که رشد بدن با کمبود خواب در ارتباط است.
برای این آزمایش، دانشمندان تومورهای بدست امده از سلول های بنیادی موسوم به ماموسفرها را رشد دادند. رشد این ماموسفرها با موادشیمیایی معروف در تحریک رشد تومور، عمدتا هورمون طبیعی استروژن، و ماده شبه استروژن Bisphenol A افزایش یافت.
درمان با ملاتونین به شکل قابل توجهی موجب کاهش تعداد و اندازه ماموسفرها در مقایسه با گروه کنترل شد.
وانگهی زمانیکه سلول ها از طریق استروژن یا Bisphenol A تحریک شدند و همزمان با ملاتونین درمان شدند، کاهش بیشتری در تعداد و اندازه ماموسفرها مشاهده شد.
beytoote

همچنین ببینید

Prostate-Cancer

آزمایش جدید و امیدوارکننده برای تشخیص سرطان پروستات

پژوهشگران موفق به توسعه‌ی آزمایشی با دقت بالا برای تشخیص سرطان پروستات شده‌اند. این آزمایش که از ۱۷ نشانگر ژنتیکی برای شناسایی سرطان استفاده می‌کند، قادر است سرطان‌های پروستات با درجه بالا را با دقت ۹۹% تشخیص دهد. این پیشرفت می‌تواند تحول بزرگی در زمینه‌ی تشخیص و درمان سرطان پروستات باشد. یکی از مزایای کلیدی این آزمایش، کاهش قابل توجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *