هنگام مواجه با حملات آسمی چه باید کرد؟

هنگام مواجه با حملات آسمی چه باید کرد؟

سلامت نیوز:متخصص طب اورژانس مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز تاکید کرد: هنگام مواجه با حملات آسمی در بیماران مبتلا به آسم و کمک به این بیماران به توصیه های مهم در این زمینه دقت کنید.
دکتر علی خوانین در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز اظهار کرد: با توجه به رویدادهای جوی که در خوزستان بوجود آمده و بروز بیماری آسم در فصل های مختلف گریبان گیر این مردم بوده است، ضروری است که بیماران آسمی برای پیشگیری از تشدید علائم یا بروز بیماری به نکات مهمی توجه داشته باشند.
وی گفت: علیرغم اینکه همواره آلرژی های فصلی در خوزستان و نوع آب و هوای آن به یک موضوع شایع در میان عموم تبدیل شده اما اکثر مردم با بی اعتنایی نسبت به این موضوع، توصیه های لازم در این زمینه را جدی نمی گیرند و با عدم رعایت این موارد دچار آسم می شوند.
متخصص طب اورژانس مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز افزود: بیماری آسمی در شرایطی که دچار حمله آسم می شود چون این حملات بیشتر جنبه روانی دارند، لازم است اطرافیان بیمار محیطی آرام را برای وی فراهم کنند. حفظ خونسردی بیمار و اطرافیان یکی از راه های موثر هم در پیشگیری از ایجاد حمله آسم و هم کنترل این گونه حملات است. لذا توجه به این نکته بسیار اهمیت دارد.
خوانین اظهار کرد: بعد از آرام سازی محیط اطراف بیمار، توصیه می شود بیمار از اسپری آسم استفاده کند و از مصرف داروهایی که اطرافیان به وی پیشنهاد می کنند، خودداری کند.
وی دور کردن بیمار از مواد حساسیت زا را از نکات مهم دیگر مواجه با بیماران آسمی دانست و گفت: در صورت وجود کپسول اکسیژن در منزل بلافصله به بیمار اکسیژن برسانید و بیمار را به نزدیک ترین مرکز درمانی منقل کنید.
متخصص طب ارژانس مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) اهواز گفت: باید توجه داشته باشید که در صورت عدم وجود امکانات در منزل باید بلافاصله با 115 تماس گرفت تا بیمار به موقع به یک مرکز درمانی مجهز انتقال یابد و مورد درمان قرار بگیرد.
منبع:سلامت نیوز

همچنین ببینید

diabetes

افراد دیابتی از این نوشیدنی های فوق العاده استفاده کنند

به گزارش صد آنلاین ، نتایج تحقیقات محققان نشان داد مصرف سایر نوشیدنی‌ها به ویژه قهوه، چای، شیر کم چرب و آب در کاهش احتمال مرگ زودرس مؤثر هستند. این یافته‌ها به نقش بالقوه نوشیدنی‌های سالم برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اشاره دارد. دکتر «چی سان»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه هاروارد، گفت: «نوشیدنی‌ها می‌توانند منبع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *