721

همه چیز در مورد رشد مو در سریع ترین زمان

721

همه چیز در مورد رشد مو در سریع ترین زمان

دغدغه رشد مو به جهت ریزش مو که امروزه به دلایلی از قبیل استرس، آلودگی هوا، بیماریهایی نظیر تیرویید و یکی از مهمترین دلایل بی خوابی است که سالهای اخیر به دلیل گشت و گذار شبانه در شبکه های اجتماعی بیشتر نمایان شده افزایش یافته است، البته یکی از دلایل مهم که تغییر ذهنیت افراد و بالا رفتن اهمیت ظاهر در زندگی اجتماعی است را از قلم نیندازیم.

متقابلا دغدغه هر چیزی که بیشتر شود نیاز به رفع آن هم احساس شده و در کنار آن افرادی به فکر مرتفع کردن این مشکلات برمیآیند ولی باید دید تا چه حد و چگونه قادر به انجام اینکار که رشد مجدد موهای شماست خواهند شد.
البته علت ریزش مو در زنان با مردان کمی متفاوت است زیرا زنان گاهی به دلیل تغییرات هورمونی نیز دچار ریزش مو میشوند که با تنظیم هورمونهای زنانه ممکن است روال رشد موهایشان به حالت قبل بازگردد.
پزشکان، عطاری ها و شرکتهای زیادی مدعی هستند که دارویی دارند که باعث رشد مو میشود ولی غالبا این حرف در عمل کم آورده و فرد مصرف کننده چه آقا و چه خانم را پس از مدتی استفاده نا امید میکند.

محصولات مدعی رشد مو و ترکیبات آنها

در اینجا به معرفی و بررسی داروهای تخصصی در زمینه رشد مو و درمان ریزش مو البته از نوع سریعش میپردازیم:

1. بخش عظیمی از محصولاتی که با اسامی تبلیغاتی مدعی رشد مو هستند را میتوان از گروه شامپوها نامید، شامپوهایی که با نام شامپوی رشد مو معرفی میشوند که 99% آنها در بهترین حالت کمی موهای شما را بهتر خواهند شست اما 1% هم باقی در بهترین حالت موجب کمی کاهش ریزش موی شما شده و باعث رشد مجدد موهای شما نخواهند شد.
2. بخش دیگری از این تبلیغات پرلعاب مربوط به محلول های رشد مو میباشد که برخی دست ساز و از طریق عطاری ها به فروش میرسد و برخی از طرف کمپانیهای خارجی و یا ایرانی در داروخانه ها به فروش میرسد که ترکیبات آنها در داروخانه و عطاری در برخی موارد یکسان است مثلا:گیاه گزنه، عصاره سیر، رزماری، آلوورا، گیاه دم اسبی، حنا و ترکیبات دیگری که در هر یک از محصولات رشد مو متغیر میباشد.
3. در صورتی که محصول مورد نظر شیمیایی باشد حتما ماینوکسیدل ماده رشد سریع مو البته با بازگشت در صورت متوقف شدن مصرف را خواهند داشت.
4. برخی از پزشکان زیبایی شاخه مو که ادعا دارند میتوانند موهایتان را به شما بازگرداند پکیجهایی با قیمتهای مختلف ارائه میدهند که اکثرا این پکیجها شامل یک عدد محلول ماینوکسیدل+تعدادی قرص های مولتی ویتامین مفید برای پوست و مو مانند زینک پلاس و در مواردی قرصهای هورمونی مانند فینستراید میباشد که این قرصهای هورمونی بدون عوارض هم نیست و برای خانمهای باردار و شیرده به هیچ وجه توصیه نمیشود.

روشهای موثر درمان ریزش مو و رشد سریع مو

روشهای زیادی برای درمان ریزش مو و درمان مجدد مو پیشنهاد شده که گاها افرادی که در انجام امور مربوطه پافشاری و نظم داشته اند جواب هم گرفته اند اتفاقا نکته مهم پاسخدهی در دوره های درمانی با داروهای گیاهی همین تکرار و پافشاری و منظم برگزار شدن دفعات استفاده از داروهای گیاهیست که اغلب نتیجه داده و خب به دلیل دوره طولانی مدت پکیجهای گیاهی با پایان دوره بازگشت مشکل مربوطه احتمال کمتری خواهد داشت که رشد مو هم از این قاعده مستثنا نیست.

در اینجا قصد داریم چندین روش برای درمان ریزش مو و رشد مو در زمانی کوتاه را به شما آموزش دهیم توجه داشته باشید تهیه نوع مرغوب اسامی ترکیباتی که عنوان میشود نقش مستقیم در تاثیرگذاری کل پکیج گیاهی رشد مو خواهد داشت.

1.ماساژ سر و مو

سعی کنید روزانه 2 تا 5 دقیقه سر خود را به آرامی با نک پنجه ها نه ناخن ماساژ دهید تا زمانی که سرتان گرم شود، اینکار را 2 مرتبه در روز تکرار کنید زیرا باعث افزایش جریان خوش در بافتهای سلولی سر شده واین جریان خون به ریشه های مو رسیده و موجب قدرتمند شدن ریشه مو در نتیجه کاهش ریزش مو و متقابلا رشد وی سر شما خواهد شد این یکی از موثرترین راههای رشد سریع مو و درمان ریزش مو میباشد که اگر به موقع اینکار را انجام دهید از نتیجه شگفت زده خواهید شد.

2.ترکیب گیاه گزنه و سیر

استفاده روزانه از ترکیب عصاره سیر و گیاه گزنه که به مدت 30دقیقه باید جوشانده شود و عصاره آن را بر روی سر گذاشته و بگذارید این ترکیب به مدت 1ساعت روی سر بماند و سپس شستشو دهید.

3.سفیده تخم مرغ و روغن زیتون و عسل

تخم مرغ سرشار از پروتیین است و پروتیین برای مو لازم و ضروری از خواصل عسل و روغن زیتون هم که هر چه بگوییم کم است که یکی از خواص آشکار این دو محصول در مورد اثرگذاری روی کیفیت و رشد مو میباشد. حالا وقت آن رسیده سفیده تخم مرغ یک تخم مرغ را با کمی روغن زیتون و عسل مخلوط کرده و هم بزنید و بگذارید 20دقیقه بماند سپس لایه ای از آنرا روی سر بمانید و به مدت حداقل نیم ساعت بگذارید روی موهایتان بماند سپس با آب ولرم شستشو دهید.

4.آلوورا

آلوورا برای ضحامت مو بسیار موثر است و روی فیلیکولهای مو تاثیر خوبی دارد برای استفاده از آن ابتدا ژل را از گیاه جدا کرده و به مدت حداقل نیم ساعت بگذارید روی ریشه مو بماندد و اگر با بوی آن مشکلی ندارید آنرا نشویید تا خود خشک شود و پس از چند ساعت بشورید. گیاه آلوورا یکی از گیاهان پرخاصیت از قدیم میباشد که در رشد مو هم کم تاثیر نیست.

5.سفت شدن ریشه مو با ترکیب حنا،سدر و گیاه مورد

ترکیب حنا،سدر و گیاه مورد تاثیر خوبی بر روی رشد مو دارد ولی با آوردن اسم حنا افراد میترند که موهایشان رنگ بگیرد ولی اگر با تناسبی که خدمتتون عرض میکنیم این سه گیاه را ترکیب کنید چنین اتفاقی نمیوفت که هیچ بلکه به د این دلیل که حنا و سدر خاصیت ضد التهاب هم دارند برای پوست سر افراد کم مو که به دلیل خالی بودن سر پوستشان نازک و ملتهب شده بسیار مناسب است و این التهاب را از بین برده و موجب افزایش مقاومت پوشست سرشان هم خواهد شد. خب ترکیب به این صورت انجام گیرد» 50 گرم حنا با 150 گرم سدر و 150 گرم مورد

6.گیاهان و طب هندی در رشد مو بسیار قدرتمند هستند

هلیله سیاه و آمله یا آملا دو گیه تاثیرگذار هندی در رشد سریع مو میباشند. هلیله با نام اکسیر عمر در طب هند شناخته میشود که برای رفع سفیدی مو و تقویت مو بسیار کاربردیست که میتوانید یک دانه هلیله سیاه را مانند آبنبات زیر زبان گذاشته و میل کنید البته روغن هلیله رو هم میتوانید قبل از حمام روی موها مالیده و ماساژ دهید. آمله هندی هم نوعی میوه هندیست که به صورت خوراکی یافت میشود و میتوانید آنرا بخورید و یا به سر بمالید تا از سفید شدن زودهنگام موهای شما جلوگیری کند و ریشه های موی سرتان را ضخیم و قوی نماید. این داروی گیاهی هندی به صورت شامپو هم در بازار یافت میشود.

7.ریشه گیاه باباآدم

این گیاه سرشار از اسیدهای چرب بوده و بسیار پرخاصیت است که یکی از خاصیتهای آن در طب پزشکی تاثیر عالی آن روی رشد مو و درمان ریزش مو میباشد. همچنین با ترکیب این گیاه با گیاه رزماری میتوانید سلامت پوست سرتان را تضمین نمایید و موهای قدرتمندتر با ریشه ضخیم تری داشته باشید.

8.دانه کتان

دانه کتان یک گیاه دارویی بسیار پرخاصیت است که میتوانید پس از جوشاندن آن ژل حاصله را روی موهای خود بمالید تا به واسطه آنتی اکسیدان فراوان موجود در تخم کتان سلولهای مرده و مضر پوست سرتان از بین رفته و با جاگزین شدن سلولهای تازه و زنده به افزایش جریان خود پوست سرتان کمک کرده و شاهد قطع ریزش و رشد موهای خود باشید.

گل ختمی

گل ختمی هم مانند دانه کتان و گیاه باباآدم سرشار از اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان است و حتی در درمان شوره سر هم موثر است که با ترکیب آن با روغن زیتون یا روغن نارگیل میتوانید کرم به دست آمده را روی پوست سرتان گذاشته و به آرامی ماساژ دهید تا شوره سرتان از بین برود و موجب درمان ریزش مو و رویش مجدد موهایتان شود.

گیاه دم اسبی

گیاه دم ابی یکی از ترکیبات اصلی برندهای معروف تولید کننده محلولهای رشد مو در ایران میباشد که از آن جمله میتوان به برند محبوب و با کیفیت سینره اشاره کرد. این گیاه سرشار از مواد معدنیست که میتواند به تنهایی غذای کامل مو باشد و با تحریک رگهای خونی و و اکسیژن رسانی به فولیکولهای مو نقش بهسازیی در رشد مو در زمانی کوتاه خصوصا برای ابرو و مژه ایفا کند. گیاه دم اسبی حاوی کوئرستین است که یک فلاونوئید است که یک ماده مغذی در طب پوست و مو بشمار میآید. برای استفاده از دم اسبی این گیاه را در آب ولرم گذاشته و بگذارید چند ساعت بماند و نهایتا آنرا صاف کرده و آبش را بگیرید و روی سر خود مالیده و ماساژ دهید و نشویید تا کاملا جذب پوست سر شود.

اسطوخودوس

گیاه اسطوخودوس از قدیم به عنوان التیام بخش، آرام بخش و ضد عفونی کننده مصرف داشته است در مورد رشد مو هم خواص ترمیم کندگی خود را دارد و موجب خونرسانی بهتر به بافت پوست سر و ریشه های مو شده و موجب قطع ریزش مو،رشد مو و التیام بخشی به پوست سر خواهد شد.

سخن پایانی رشد مو

با معرفی و بررسی راههای درمان ریزش مو و روشهای رشد مو تقریبا میتوان افزایش جریان خون بافتهای پوست سر و افزایش جریان خون در ریشه های مو را مهمترین عامل رشد مو دانست نتیجه میگیریم داروهای رشد مو هرچه که هستند و از هر کمپانی و برندی باید این مهم را به انجام برسانند تا به یک محصول فقط تبلیغاتی تبدیل نشوند و در عمل هم جهت رشد سریع مو کارساز باشند.

مرجع رشد سریع مو یکی دیگر از روشهای آشنایی با جدیدترین متد رشد مو میباشد، این مرکز تنها مرجع کاملا تخصصی رشد مو است که پزشکان زیبایی شاخه مو، داروها (بهترین قرصها و شامـپوهای رشد سریع مو)، پکیجها و بهترین راههای درمانی گیاهی موثر و دائمی جهت تقویت مو، درمان ریزش مو و رویش و رشد سریع مو را برای عزیزانی که نگران آینده موهایشان بوده و یا به فکر به دست آوردن موهای از دست رفته خود در آینده هستند بررسی و معرفی مینماید.
منبع:نمناک

همچنین ببینید

bariatric-surgery

جراحی چاقی و متابولیک برای کاهش وزن بهتر از داروهای جدید است!

تحقیقات جدید نشان می‌دهد عمل جراحی چاقی و متابولیک در مقایسه با دو نوع داروی جدید برای چاقی و همچنین تغییر سبک زندگی، منجر به کاهش وزن بیشتر و ماندگارتر می‌شود. بر اساس این مطالعه، افرادی که تحت عمل جراحی چاقی قرار می‌گیرند، کاهش وزن قابل توجهی را تجربه می‌کنند و این کاهش وزن در مقایسه با داروهای لاغری، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *