نقش ترکیب چای سبز در درمان سرطان خون

نقش ترکیب چای سبز در درمان سرطان خون

برخی از مطالعات اخیر آشکار ساخته است که چای سبز در درمان سرطان و بیماری مغز استخوان موثر است.
تاکنون تاثیرات چای سبز در کاهش وزن کاملا شناخته شده و در سراسر جهان به عنوان نوشیدنی کاهنده وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این نتایج مطالعات اخیر حاکی از آن است که چای سبز بیماریی‌هایی چون سرطان، مولتیپل میلوما و آمیلوئیدوز درمان می‌کند.
محققان آمریکایی دریافتند ترکیب‌های پلی‌فنول EGCG گرفته شده از چای سبز در پیشگیری از آمیلوئیدوزهایی با زنجیره سبک مرتبط با سرطان خون موثر است.
سرطان خون یکی از کشنده‌ترین انواع سرطان‌هاست که درمان قطعی برای آن وجود ندارد. بنابراین محققان همواره به دنبال پیدا کردن روش‌هایی جدید و موثر هستند که این بیماری مرگبار را درمان کند.
محققان در یکی از مطالعات خود به نتایج امیدبخشی دست یافته و متوجه شدند ترکیب EGCG موجود در چای سبز قادر است از آمیلوئیدوزهایی با زنجیره سبک که در بسیاری از بیماران کشنده است پیشگیری کند.
به گزارش ساینس ورد ریپورت، همچنین نتایج بررسی ها نشان می دهد ترکیب EGCG در انتقال ساختار داخلی پروتئین‌هایی با زنجیره سبک موثر است و از آمیلوئیدوزها در قلب، کلیه و دیگر ارگان‌های داخلی جلوگیری می‌کند.
منبع:ایسنا

همچنین ببینید

prostate-cancer

کاهش یک سوم مرگ و میرهای زودرس ناشی از سرطان پروستات با مداخلات سبک زندگی

تحقیقات جدید نشان می دهد که مشخصات ژنتیکی می تواند ابزاری برای شناسایی مردانی باشد که در معرض خطر بیشتری برای مرگ ناشی از سرطان پروستات قرار دارند. این مطالعه همچنین پتانسیل مداخلات سبک زندگی مانند کاهش وزن و ترک سیگار را در کاهش خطر مرگ زودرس ناشی از این بیماری در افراد پرخطر، مورد بررسی قرار داده است. با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *