نقش آلودگی هوا و صوتی درناباروری مردان

نقش آلودگی هوا و صوتی درناباروری مردان

عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به تاثیرآلودگی هوا و صوتی درناباروری مردان،گفت: مردانی که درشهرهای صنعتی و بزرگ زندگی می کنند بیشتر در خطر ابتلا به ناباروری قرار دارند.
دکترحامد اخوی زادگان روز چهارشنبه با بیان اینکه افرادی که درمحیط های گرم کار و فعالیت می کنند نیز در معرض ناباروری هستند، اظهار کرد: افرادی که در محیط های گرم، محیط های پالایشگاهی، صنایع چسب و کفش یا با مواد شیمیایی کار می کنند در معرض ناباروری قرار دارند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:عوامل محیطی به خودی خود موجب ناباروری نمی شوند، اما اگر بستر و زمینه لازم فراهم شود این عوامل هم برروی ناباروری موثر هستند.
وی با اشاره به دیر بچه دار شدن برخی از خانواده ها گفت: والدین تصمیم می گیرند بعد از سروسامان دادن به زندگی خود صاحب بچه شوند و به همین دلیل فاصله تولد اولین بچه با ازدواج گاها به شش تا هفت سال می رسد.
اخوی زادگان ادامه داد که فاصله بین ازدواج و اولین تصمیم برای بارداری بسیار مهم است واگرزوجین بخواهند به مدت طولانی از بارداری جلوگیری کنند، بهتر است به پزشک مراجعه کنند تا مطمئن شوند مشکلی برای بارداری ندارند.
این عضو هیات علمی دانشگاه تهران به فاصله گذاری بین فرزندان بعدی اشاره کرد و گفت:رعایت نکردن فواصل بچه دار شدن توسط مادران به کمبود برخی ویتامین ها ازجمله کلیسم، آهن در آنها می انجامد و این کار می تواند پوکی استخوان آنان را به همراه داشته باشد.
وی ادامه داد که پزشکان اطفال معتقد هستند که اگر فاصله گذاری بچه دار شدن کمتر از 2 سال باشد، بچه اول به مدت کافی از شیر مادر بهره مند نمی شود و بهتر است فاصله بین بچه ها بیشتر از دو سال باشد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بر لزوم استفاده مناسب از تلفن همراه تاکید کرد و گفت: موبایل بر روی ناباروری موثر است.
وی اظهار کرد که براساس بررسی های انجام شده مشخص شد که اگر موبایل بیش از چهار ساعت در روز استفاده شود، روی تولید اسپرم اثر می گذارد و احتمال باروری را کمتر می کند. لپ تاپ نیز اگر روی پا قرار گیرد احتمال ناباروری در مردان را افزایش می دهد.
وی با اشاره به اینکه بررسی دقیقی در مورد تاثیر ریزگردها بر ناباروری انجام نشده است، بیان کرد که هنوز اثراث ریزگردها بر روی ناباروری مشخص نیست.
نهمین کنگره مرکز تحقیقات یهداشت باروری و ناباروری با عنوان تازه های باروری و ناباروری از 26 تا 28 آبان ماه در سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
نقش درمان ها و جراحی های مردان در موفقیت ART، روش های نوین درمان ناباروری مردان (دارویی، جراحی، میکرواینجکشن یا ICS)، تازه های تصویربرداری در ارزیابی بیماران نابارور و نقش طب مکمل در ناباروری از جمله محورهای این کنگره است.
بیماری های سیستمیک و ناباروری مردان، نقش مردان در سقط مکرر و شکست روش های کمک باروری (ART)، اولویت های سلامت مردان، سلامت زناشویی، فاصله گذاری و پیشگیری از باروری، نقش عوامل محیطی و شیوه زندگی در باروری مردان از دیگر محورهای این کنگره است.
تعدادی صاحب نظران برای حضور در این کنگره دعوت به عمل آمده است تا از تجارب، یافته های علمی و دانش آنها به نحو مطلوب برای ارتقاء سطح علمی فعالان این حوزه، استفاده شود.
منبع:ایرنا

همچنین ببینید

LGBT

بیش از ۲۵ درصد از افراد LGBTQ+ به دلیل ترس از تبعیض، از معاینات پزشکی خودداری می‌کنند

بسیاری از افراد LGBTQ+ به دلیل نگرانی از تبعیض یا عدم احساس راحتی در صحبت با پزشک، از مراجعه به مراکز درمانی و انجام چکاپ‌های بهداشتی اجتناب می‌کنند. آمار نگران‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد بیش از ۲۵ درصد از این افراد در سال گذشته هیچ غربالگری سلامتی انجام نداده‌اند. دکتر گاسویک، متخصص محترم در بیمارستان کرایست، بر اهمیت ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *