نبود آگاهی کافی از سرطان پانکراس با وجود روند افزایشی بیماری

نبود آگاهی کافی از سرطان پانکراس با وجود روند افزایشی بیماری

 

کارشناسان معتقدند با وجود افزایش موارد ابتلا به سرطان پانکراس، آگاهی‌ها از این بیماری همچنان به نسبت پایین است.
کارشناسان حاضر در کنفرانس علم مطالعه دستگاه گوارش در وین اتریش اظهار داشتند: پیش‌بینی می‌شود طی سال‌های آینده حدود ۱۰۰ هزار نفر در اروپا به سرطان پانکراس مبتلا شوند و از تعداد مبتلایان به سرطان پستان که برآورد می‌شود حدود ۹۰ هزار نفر باشد، سبقت بگیرد.
«فیم هارینک» از مرکز پزشکی اراسموس در هلند گفت: بیش از ۸۰ درصد موارد مبتلایان به سرطان پانکراس، زمانی متوجه این بیماری می‌شوند که به مرحله پیشرفته رسیده است، زیرا علائم این بیماری خیلی دیر ظاهر می‌شود.
همچنین انتظار می‌رود تعداد مبتلایان به سرطان پانکراس در آمریکا از ۴۰ مورد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۰ به ۷۰ مورد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۳۰ افزایش یابد. همچنین نرخ مرگ و میر ناشی از این سرطان پس از سرطان ریه در رتبه دوم قرار دارد. امروزه این دو نوع سرطان جزو بیماری‌هایی هستند که به سختی درمان می‌شوند.
تاکنون علت دقیق سرطان پانکراس مشخص نشده؛ اگرچه التهاب مزمن موضعی خطر این بیماری را افزایش می‌دهد. همچنین التهاب لثه در کنار ترکیبی از بیماری‌ها همچون دیابت، چاقی، فشار خون بالا و مصرف سیگار می‌تواند در بروز این بیماری نقش داشته باشد.
منبع :ایسنا

همچنین ببینید

Prostate-Cancer

آزمایش جدید و امیدوارکننده برای تشخیص سرطان پروستات

پژوهشگران موفق به توسعه‌ی آزمایشی با دقت بالا برای تشخیص سرطان پروستات شده‌اند. این آزمایش که از ۱۷ نشانگر ژنتیکی برای شناسایی سرطان استفاده می‌کند، قادر است سرطان‌های پروستات با درجه بالا را با دقت ۹۹% تشخیص دهد. این پیشرفت می‌تواند تحول بزرگی در زمینه‌ی تشخیص و درمان سرطان پروستات باشد. یکی از مزایای کلیدی این آزمایش، کاهش قابل توجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *