مضرات سیگار الکتریکی

مضرات سیگار الکتریکی

محققان دانشگاه کالیفرنیا در تحقیقات آزمایشگاهی خود روی سلول‌های کشت داده شده در محیط آزمایشگاه دریافتند که بخارات متساعد شده از سیگار الکتریکی باعث نابودی ۸۵ درصد سلول‌های مورد آزمایش شد.
پژوهشگران معتقدند که این مواد قادرند لایه فوقانی سلول‌های پوستی را در محفظه دهانی از بین ببرند. محفظه دهان بخشی از دهان است که پشت دندان‌ها و لثه جای گرفته است. این یافته‌ها در مرحله ابتدایی و آزمایشی قرار دارند و در صورت اثبات نتایج آن، استفاده از سیگار الکتریکی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری دهانی را افزایش دهد.
در سال‌های اخیر استفاده از سیگارهای الکتریکی رشد چشمگیری داشته است و در این میان، زنان و جوانان اصلی‌ترین مشتریان آن هستند. به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، حدود ۲/۴ میلیون دانش‌آموز دوران راهنمایی و متوسطه در آمریکا در سال ۲۰۱۴ از سیگار الکتریکی استفاده می‌کردند.
به گفته محققان، مراقبان بهداشت و مسئولان این بخش باید تلاش بیشتری برای بالا بردن آگاهی عمومی درباره حفظ سلامت و خطرات ناشی از استعمال سیگار الکتریکی انجام دهند. در واقع، محققان امیدوارند بتوانند یک مدل غربالگری برای کمک به پیش‌بینی میزان سمی بودن فراورده‌های سیگار الکتریکی ابداع کنند.

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ

همچنین ببینید

water-boiling

جوشاندن آب، راهی ساده برای کاهش میکروپلاستیک‌ها

تحقیقات جدید نشان می‌دهد جوشاندن ساده آب می‌تواند تا ۹۰ درصد میکروپلاستیک‌های موجود در آب شیر را از بین ببرد. میکروپلاستیک‌ها ذرات بسیار ریزی از پلاستیک هستند که خطرات سلامتی آن‌ها در حال بررسی است. جوشاندن آب به مدت ۵ دقیقه، به ویژه در آب‌های سخت با املاح معدنی بالا، می‌تواند میکروپلاستیک‌ها را به رسوب آهکی متصل کند. سپس می‌توان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *