مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

سلامت نیوز:تحقیقات اخیر محققان نشان می‌دهد که مردان ۱۵ درصد بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، محققان دانشگاه آلبرتا طی پژوهشی به این نتیجه رسیدند که مردان 15 درصد بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند.
بر اساس گزارش پایگاه خبری دانشگاه نورث‌ول، این پژوهش طی کنفرانس بین‌المللی انجمن آلزایمر در تورنتو مطرح شد نشان می‌دهد فاکتورهایی نظیر جنسیت و فعالیت فیزیکی و ذهنی می‌توانند خطر بروز آلزایمر را تحت تأثیر قرار دهند.
این پژوهش 634 نفر از افراد سنین 53 تا 95 سال را که همگی یک یا دو نوع از ژن‌های افزایش‌دهنده خطر آلزایمر (APOEe4 و CLU CC) را داشتند مورد بررسی قرار داد.
محققان دریافتند که جنسیت در بروز بیماری ناشی از ژن نقش دارد و در حالیکه 47 درصد از مردان نشانه‌هایی از زوال حافظه را طی مدت پژوهش نشان می‌دادند.
این در حالی است که رقم به دست آمده طی این پژوهش برای زنان 32 درصد گزارش شد.
طبق این گزارش، داشتن ریه‌های سالم‌تر، سرعت در پیاده‌روی و حضور در فعالیت‌های اجتماعی و در مردان نیز جلوگیری از افسردگی در حفظ حافظه مؤثر اعلام شد.
منبع:سلامت نیوز

همچنین ببینید

Decreased-testosterone

کمبود تستوسترون در مردان مرگ و میر را افزایش می‌دهد؟

مطالعات جدید نشان داده است که کمبود تستوسترون در مردان با افزایش خطر مرگ از هر علتی مرتبط است. به خصوص، کمبود شدید تستوسترون ریسک مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی را بالا می‌برد. پزشکان با یک آزمایش خون ساده می‌توانند سطح تستوسترون را اندازه‌گیری کنند. در صورت کمبود تستوسترون، تغییر سبک زندگی یا هورمون‌درمانی می‌تواند به بهبود وضعیت کمک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *