لوازم آرایشی را از دستفروشان نخرید

لوازم آرایشی را از دستفروشان نخرید

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو به مردم به ویژه زنان توصیه کرد که لوازم آرایشی را هرگز از دوره‌گردها و دستفروشان کنار خیابان نخرند؛ چراکه این فرآورده‌ها تهدید جدی سلامت پوست هستند.
 دکتر مصطفی اسماعیلی در این باره افزود: مردم مطمئن باشند با اعتماد به این افراد به خاطر قیمت‌های نازل اجناس‌شان، از چاله در آمده و به چاه می‌افتند.
رییس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه فرآورده‌های آرایشی نامناسب با عوارضی مثل آکنه، جوش، لک، سوزش، خشکی، قرمزی، پوسته شدن پوست، ترک ناخن، و … ظاهر می‌شود، به مردم بویژه زنان توصیه کرد لوازم آرایشی را هرگز از دوره‌گردها و دستفروشان کنار خیابان نخرند.
اسماعیلی همچنین از مردم خواست هنگام خرید فرآورده آرایشی و بهداشتی تولید داخل، پروانه بهداشتی سازمان غذا و دارو را مورد نظر قرار دهند و در مورد وارداتی‌ها نیز حتما محصولاتی را تهیه کنند که علاوه بر تائیدیه ورود، دارای برچسب ردیابی و رهگیری اصالت باشند.
وی با تاکید بر مشاهده تاریخ تولید و انقضای حک شده روی محصولات این‌چنینی، در مورد کرِم‌ها خاطر نشان کرد: اگر تغییری در رنگ و بو آنها ایجاد و آب و روغن آن از هم جدا شده باشد، به هیچوجه نباید اقدام به خریدشان کرد، ضمن اینکه کرم خوب را از بوی دلپذیر آن نیز می‌توان شناخت.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، اسماعیلی گفت: اگر فردی پس از مصرف فرآورده‌های آرایشی با عوارض مذکور مواجه شد باید در اولین زمان ممکن به پزشک مراجعه کند.
وی در پایان از مسئولان مرتبط با امور دستفروشان خواست نسبت به تحدید، ساماندهی و نظارت بر محصولات عرضه شده توسط دستفروشان بویژه کالاهای سلامت، اقدام عاجل کنند؛ چراکه پیشگیری همیشه بهتر از درمان است.

منبع:ایرنا 

منبع:ایسنا

همچنین ببینید

bariatric-surgery

جراحی چاقی و متابولیک برای کاهش وزن بهتر از داروهای جدید است!

تحقیقات جدید نشان می‌دهد عمل جراحی چاقی و متابولیک در مقایسه با دو نوع داروی جدید برای چاقی و همچنین تغییر سبک زندگی، منجر به کاهش وزن بیشتر و ماندگارتر می‌شود. بر اساس این مطالعه، افرادی که تحت عمل جراحی چاقی قرار می‌گیرند، کاهش وزن قابل توجهی را تجربه می‌کنند و این کاهش وزن در مقایسه با داروهای لاغری، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *