فقر طولانی مدت سبب پیری زودرس مغز می شود

فقر طولانی مدت سبب پیری زودرس مغز می شود

مطالعات جدید نشان می دهد درآمدکم و فقر طولانی مدت، سبب کاهش عملکرد شناختی از 50 سالگی می شود و این سن بسیار پایین تر از میزانی است که تا امروز تصور می شد.
تاثیر فقر بر عملکرد شناختی پیشتر نیز تایید شده بود، ولی مطالعات جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد کاهش عملکرد شناختی ناشی از فقر طولانی مدت، بسیار زودتر از آنچه انتظار میرفت به سراغ افراد می آید. این مطالعه نشان می دهد قرار گرفتن در معرض مشکلات اقتصادی تاثیر مستقیمی بر عملکرد شناختی و سرعت پردازش حافظه دارد.
این مطالعه با بررسی سه هزار و 383 داوطلب 18 تا 30 ساله شکل گرفته که بین سال های 1985 تا 2010 میلادی، شش بار مورد مصاحبه قرار گرفتند. این مطالعه نشان می دهد شرکت کنندگانی که مدت زمانی بیشتری از زندگی را در فقر و مشکلات اقتصادی گذرانده بودند، امتیاز کمتری در آزمون های حافظه کلامی و سرعت پردازش کسب کردند.
این مطالعه نشان می دهد مشکلات مالی و فقر در سنین جوانی و میانسالی، سبب پیری زودرس مغز می شود.
نتایج این تحقیقات در نشریه آمریکایی Preventive Medicine منتشر شده است.
منبع :ایرنا

همچنین ببینید

food-and-mental-health

تحقیقات جدید، بهترین نوع رژیم غذایی برای سلامت مغز را مشخص می‌کند!

یک مطالعه جدید نشان داد که رژیم غذایی ممکن است بر سلامت روان تأثیر بگذارد. پژوهشگران افراد شرکت کننده را بر اساس رژیم غذایی به چهار گروه تقسیم کردند: کم نشاسته، گیاهخواری، پر پروتئین و کم فیبر، و متعادل. طبق نتایج این مطالعه، افرادی که رژیم غذایی متعادل داشتند در مقایسه با سایر گروه‌ها از سلامت روان و عملکرد شناختی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *