عوارض کلرزنی غیراستاندارد استخرها

 عوارض کلرزنی غیراستاندارد استخرها

‌یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: کلرزنی غیراستاندارد در استخرها منجر به عقیمی و نازایی می‌شود.
‌دکتر محمدرضا ناظر اظهار کرد: چنانچه استانداردهای کلرزنی در استخرها رعایت نشود یا اینکه تعویض آب در زمانی مناسب صورت نگیرد، بسیاری از بیماری‌های ویروسی در فصل گرم انتقال می‌یابند.
وی با بیان اینکه عفونت آدنو ویروس با گرفتاری دستگاه تنفسی و چشمی همراه است، اضافه کرد: این عفونت باعث قرمزی چشم، تب، سرفه، گلودرد و بزرگی غدد لنفاوی ناحیه گردن می‌شود.
این متخصص بیماری‌های عفونی تصریح کرد: عموم مردم فکر می‌کنند که کلرزنی در استخرها منجر به از بین رفتن میکروب‌ها و قارچ‌ها می‌شود و این تصور اشتباهی بوده؛ چرا که تحقیقات نشان داده کلرزنی غیراستاندارد در استخرها می‌تواند منجر به نازایی، جهش ژنتیکی، عقیمی، اختلالات عصبی و گوارشی و انواع سرطان‌ها شود.
ناظر اضافه کرد: در گندزدایی استخر با کلر 30 درصد ترکیبات فرار بوده و چنانچه آب کلردار استخر توسط فرد خورده شود، میکروب‌ها قابل جذب شده و حتی سبب آسیب چشم می‌شوند.
این متخصص بیماری‌های عفونی یادآور شد: کلر آب استخر باعث ریزش مو با نام تلوژن اسلویون در زنان و مردان می‌شود و باید شناگران پس از خروج، موی سر خود را با آب بدون کلر شست‌وشو کنند.
منبع :ایسنا

همچنین ببینید

diabetes

افراد دیابتی از این نوشیدنی های فوق العاده استفاده کنند

به گزارش صد آنلاین ، نتایج تحقیقات محققان نشان داد مصرف سایر نوشیدنی‌ها به ویژه قهوه، چای، شیر کم چرب و آب در کاهش احتمال مرگ زودرس مؤثر هستند. این یافته‌ها به نقش بالقوه نوشیدنی‌های سالم برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اشاره دارد. دکتر «چی سان»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه هاروارد، گفت: «نوشیدنی‌ها می‌توانند منبع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *