علامت هایی که به شما نشان می‌دهد کلسترول خون بالایی دارید!

سطح کلسترول تام بالاتر از ۲۰۰ میلی‌گرم در دسی‌لیتر، افزایش یافته تلقی می‌شود. شما می‌توانید از روی برخی نشانه‌ها در بدن، پی به افزایش سطح کلسترول ببرید.

سنگینی در پاها
احساس سنگینی در پاها به‌دلیل درد شدید ممکن است هشداری برای بررسی سطح کلسترول باشد. این وضعیت در ران یا ساق پا نیز دیده می‌شود. درد در حین راه‌رفتن افزایش می‌یابد.

گرفتگی‌های مکرر
دوره‌های مکرر گرفتگی یا اسپاسم در اندام‌های تحتانی، به‌ویژه در پاشنه پا و انگشتان پا معمولاً در افرادی‌که کلسترول بالا دارند دیده می‌شود. این وضعیت به‌دلیل شریان‌های آسیب‌دیده اتفاق می‌افتد. اسپاسم‌ها بیشتر در شب اتفاق می‌افتند.

سردی بی‌دلیل پاها
زمانی که هوا سرد است، سرمای پا را تجربه می‌کنیم، اما اگر بدون هیچ دلیلی دچار سردی پا می‌شوید، ممکن است کلسترول بالا مسئول آن باشد. این علامت را نادیده نگیرید و در اسرع وقت آزمایش خون انجام دهید.

تغییر رنگ پوست
به‌دلیل گرفتگی عروق، جریان خون به قسمت‌های خاصی از بدن محدود می‌شود. اغلب این اثر در اندام تحتانی دیده می‌شود. تغییر رنگ پوست به‌دلیل خون‌رسانی کمتر ناشی از کلسترول بالا اتفاق می‌افتد. هیچ تغییری در رنگ پوست را نادیده نگیرید.

تاخیر در بهبود زخم
اگر متوجه شدید که در بهبود زخمی که در اندام شما ایجاد شده است تاخیر وجود دارد، این نشانه گردش خون ضعیف است که می‌تواند به‌دلیل سطح بالای کلسترول باشد. اگرچه ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد، از جمله دیابت. آزمایش خون می‌تواند به تشخیص این امر کمک کند.

همچنین ببینید

Arrhythmia-heart

پاسخ به بیشترین سوالات شما درباره بیماری قلبی

بیماری قلبی عامل اصلی مرگ در آمریکا است. متخصصان به سوالات رایج درباره سلامت قلب، از جمله ضربان قلب نامنظم پاسخ می دهند. آریتمی قلب چیست؟ وقتی ریتم ضربان قلب غیرعادی باشد، مانند تپش سریع (تاکی کاردی) یا آهسته (برادی کاردی) یا نامنظم رخ می دهد. این مشکل می تواند ناشی از ژنتیک، بیماری های قلبی قبلی، سیگار کشیدن، رژیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *