علائم چربی بالای خون

با داشتن کلسترول بالا، می توانید رسوبات چربی را در رگ های خونی خود ایجاد کنید. سرانجام ، این رسوبات رشد می کنند و باعث می شود خون کافی در رگهای شما جریان نیابد. بعضی اوقات ، این رسوبات می توانند به طور ناگهانی شکسته شوند و لخته ای تشکیل دهند که باعث حمله قلبی یا سکته مغزی شود.

کلسترول بالا می تواند به ارث برسد، اما غالباً نتیجه انتخاب شیوه زندگی ناسالم است که باعث می شود قابل پیشگیری و درمان شود. یک رژیم غذایی سالم، ورزش منظم و گاهی اوقات دارو می تواند به کاهش کلسترول بالا کمک کند. سطح کلسترول طبیعی 200 میلی گرم در دسی لیتر یا کمتر است.

علائم چربی خون بالا :

سطح کلسترول شما به طور مستقیم بر سلامت قلب و عروق شما تأثیر می گذارد و در صورت غفلت می تواند خطرناک باشد. در اینجا تعدادی از علایم چربی خون بالا آورده شده است:

1. سرگیجه

اگر کسی هستید که اغلب با احساس سرگیجه مواجه هستید، می تواند نشانه این باشد که ممکن است کلسترول بالایی داشته باشید. سرگیجه به خودی خود برای بیان این بیماری کافی نیست ، اما مطمئناً می تواند یکی از علائمی باشد که به تشخیص کلسترول بالا کمک می کند. سرگیجه تقریباً همیشه نشانگر این است که بدن شما با فعالیت فعلی یا سبک زندگی مطابقت ندارد ، یا اینکه برخی دیگر از مشکلات اساسی در زمینه سلامت وجود دارد.

2. فشار خون بالا

یکی از علائم کلسترول بالا ، فشار خون بالا است. روش های زیادی برای بررسی فشار خون وجود دارد. می توانید فشار خون خود را با دستگاههای فشارسنج چک کنید. گفته اند اگر سابقه فشار خون بالا دارید ، ممکن است کلسترول بالایی داشته باشید ، زیرا این دو اغلب با هم ارتباط دارند.

3. حمله قلبی و مشکلات قلبی

یکی از علائم کلسترول بالا این است که شما دچار مشکلات قلبی هستید. به عبارت دیگر ، اگر دچار سكته قلبی یا انسداد شرایین یا هر مشكل مربوط به این مورد هست ، تقریباً می تواند نشانه ای از كلسترول بالا باشد. مشکلات شریان های شما می توانند خود را از طریق مشکلات قلبی نشان دهند ، به این دلیل که قلب شما برای پمپ کردن خون در صورت انسداد کلسترول ، باید دو برابر کار کند.

4. دیابت

یکی دیگر از شرایطی که می تواند مشکلات کلسترول را نشان دهد ، ابتلا به دیابت است. این وضعیت که نشان دهنده مشکلی در انسولین و پردازش صحیح گلوکز است ، غالباً با سایر شرایط همراه است. کلسترول بالا یکی از شرایطی است که اغلب با دیابت همراه است. از آنجا که این دو شرط غالباً دست به دست هم می دهند ، مطمئناً اگر یکی یا دیگری را داشته باشید ، ارزش بررسی دارد.

در هر نقطه از زندگی شما وقتی به دیابت مبتلا می شوید ، باید سطح کلسترول خود را نیز بررسی کنید.

5. چاقی

یکی دیگر از علائم احتمالی کلسترول بالا داشتن وزنی به مراتب بالاتر از آنچه سالم است و یا حتی شرایطی که باعث بروز این بیماری می شود. ارزش این را دارد که میزان کلسترول خود را نیز بررسی کنید ، زیرا این یکی از مواردی است که اغلب علائم کلسترول بالا است. با توجه به خطرات احتمالی مرتبط با کلسترول بالا ، اگر چاقی دارید ، توصیه می شود به طور مرتب خود را از نظر علائم کلسترول بالا بررسی کنید زیرا این دو حالت اغلب با هم همراه هستند. این امکان وجود دارد که با رفع کلسترول بتوانید به رفع چاقی نیز کمک کنید.

منبع:بیتوته

همچنین ببینید

آیا ابتلا به کبد چرب ارثی است؟

مطالعات نشان می‌دهند که کبد چرب ممکن است به دلیل ژنتیک ایجاد شود. با این حال، تحقیقات بیشتری برای تایید اینکه آیا یک ژن خاص یا ترکیبی از عوامل ارثی علت آن هستند، مورد نیاز است. بیماری کبد چرب ناشی از تجمع چربی در کبد است. دو نوع آن وجود دارد: بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) و بیماری کبد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *