ضرورت جلوگیری از دست اندازی به حرفه شنوایی شناسی

ضرورت جلوگیری از دست اندازی به حرفه شنوایی شناسی

رئیس شانزدهمین کنگره سراسری شنوایی شناسی ایران، صیانت از حیطه حرفه ای شنوایی شناسی را مورد تاکید قرار داد.
دکتر بهرام جلائی با اعلام اینکه شانزدهمین کنگره سراسری شنوایی‌شناسی ایران از ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت ۹۶ در هتل المپیک تهران برگزار می شود، گفت: هدف از برگزاری این کنگره سراسری تبادل اطلاعات علمی و بحث و بررسی و همچنین به اشتراک گذاشتن مباحث نوین و جدیدی است که در رشته شنوایی‌شناسی مطرح می‌شود.
وی، آگاهی جامعه متخصص از موضوعات پژوهشی شنوایی مربوط به پیشگیری، تشخیص، درمان و توانبخشی مشکلات شنوایی را مورد تاکید قرار داد و افزود: امسال تصمیم گرفتیم مهم ترین مباحث کنگره را بیشتر بر روی آزمون های تعادلی و غربالگری شنوایی متمرکز کنیم که مورد دست اندازی قرار گرفته است.
رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران ادامه داد: در کنگره پیش رو، ۱۱ محور با موضوعات توانبخشی، کاشت حلزون، آزمون های مرکزی، بدشنوایی، وزوزگوش، دستگاه تعادل و آزمون های تعادلی، اطفال و غربالگری، الکتروفیزولوژی، بیماری ها و سندرم ها، سالمندی و تمرکز بر سالمندان ,سر و صدا و شنوایی سالمندان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
جلائی با اعلام اینکه تا کنون حدود ۲۰۰ مقاله به دبیرخانه کنگره رسیده است، افزود: شعار کنگره شانزدهم، صیانت از حیطه حرفه ای شنوایی شناسی است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: در این کنگره از سخنرانان برجسته ایرانی خارج از کشور و همین طور سخنرانان خارجی دعوت به عمل آمده و این کنگره دارای امتیاز باز آموزی برای تمامی شرکت کنندگان در کنگره خواهد بود.
جلائی، گروه هدف را فارغ التحصیلان تمامی مقاطع شنوایی‌شناسی، علوم مرتبط اعم از گفتار درمانی، کار درمانی، روان‌شناسی، بهداشت عمومی وعلوم اعصاب و گروه‌های پزشکی گوش و حلق و بینی، اطفال، مغز و اعصاب و گروه‌های مرتبط با مباحث علوم شنوایی و تعادل بر شمرد.
منبع:خبر گزاری مهر

همچنین ببینید

ear-infection

نکات مهمی که باید درباره عفونت گوش بدانید

به گزارش مشرق، ابراهیم رزم‌پا درباره انواع عفونت گوش و راه‌های درمان این عارضه گفت: به طور کلی عفونت‌های گوش به ۲ دسته عفونت‌های حاد و عفونت‌های مزمن تقسیم می‌شود که از جمله عفونت‌های حاد می‌توان به عفونت‌های قارچی و باکتریایی اشاره کرد که درمان طبی دارد و اغلب با درمان‌های دارویی بهبود پیدا می‌کند؛ عفونت‌های قارچی با استفاده از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *