شبکه ژن بیماری «صرع» در مغز شناسایی شد

شبکه ژن بیماری «صرع» در مغز شناسایی شد

 

دانشمندان شبکه ژنی را در مغز کشف کرده اند که با بیماری صرع مرتبط است.
اگرچه این تحقیق در مراحل اولیه است اما پژوهشگران امیدوارند این کشف مسیری جدید به سوی درمان جدید بیماری صرع باشد.
مایکل جانسون، سرپرست تیم تحقیق از کالج امپریال لندن، در این باره می گوید: «شناسایی گروه ژن های که با هم کار می کنند و سپس هدف قرار دادن این شبکه ژنی، ممکن است منجر به درمان های موثرتری شود.»
وی در ادامه می افزاید: «این شیوه بیولوژی شبکه می تواند به ما در شناسایی روش های درمانی جدید بیماری صرع کمک کند و این متدها برای سایر بیماری ها هم کاربرد دارد.»
شبکه جدیدا شناسایی شده صرع شامل ۳۰ ژن است که به نظر می رسد در نحوه ارتباط سلول های مغز با یکدیگر دخیل هستند. بدکاری این شبکه موجب آغاز حمله صرع می شود.
به گفته جانسون، بیماری صرع یکی از شایع ترین اختلالات جدی نورولوژیکی در سراسر جهان است که بر بیش از ۵۰ میلیون نفر تاثیر گذاشته است.
جانسون در ادامه می افزاید: «باوجودیکه تقریبا ۳۰ داروی متفاوت برای این بیماری تایید شده است اما یک سوم افراد مبتلا به صرع همچنان از بروز حملات کنترل نشده صرع رنج می برند.»
به گفته جانسون، داروهای احیاءکننده عملکرد عادی در این شبکه ژن می توانند نوع جدید درمان را میسر سازند.
منبع:خبر گزاری مهر

همچنین ببینید

Stroke-in-young-people

سکته مغزی در جوانان افزایش یافته است – مطالعه CDC زنگ خطر را به صدا درآورد!

بر اساس گزارش جدیدی از مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا، برخلاف تصور عموم، سکته مغزی در حال افزایش است، اما نه در افراد مسن! این مطالعه نشان می‌دهد که در حالی که میزان سکته در بزرگسالان بالای ۶۵ سال ثابت مانده، در گروه سنی جوان‌تر، یعنی بین ۱۸ تا ۶۴ سال، شاهد افزایش قابل توجهی بوده‌ایم. تحقیقات نشان می‌دهند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *