617

شبها وای فای مودم را خاموش کنید

617

هشدار! شبها وای فای را خاموش کنید

اگر ازطریق وای فای با دنیای مجازی در ارتباط هستید و مدام با لپ تاپ، تلفن هوشمند یا تبلت تان به اینترنت متصل می شوید باید بدانید که استفاده مداوم از اینترنت وای فای می تواند سلامت شما را به خطر اندازد. محققان می گویند همان طور که هنگام خواب باید تلفن همراه تان را از خود دور نگه دارید تا در معرض اشعه های الکترومغناطیسی آن قرار نگیرید، باید در برابر مودم وای فای هم همین موضوع را رعایت کنید و اگر از طریق این نوع مودم ها به اینترنت متصل می شوید، آن را هنگام خواب خاموش کنید. به گفته محققان امواج وای فای روی مغز تاثیر گذاشته و افسرده تان می کند.وای فای

پژوهشگران می گویند نتایج تحقیقات آن ها نشان می دهد انتشار امواج الکترومغناطیسی مودم می تواند بخش هایی از مغز را تحریک کند و فعالیت آن بخش را افزایش دهد. دانشمندان با انجام آزمایشات و مطالعاتی بر روی داوطلبان زیادی دریافتند آن دسته از افرادی که ساعات زیادی از روز را در کنار مودم قرار دارند و هنگام خواب نیز مودم در محیط کنار آن ها وجود دارد حافظه کمتری دارند و موارد مختلف را کمتر به خاطر می سپارند و مغزشان پریشانی بیشتری دارد. پزشکان توصیه می کنند برای سلامت مغز بهتر است افراد قبل از خواب مودم را خاموش کنند و در ساعات استراحت آن را از خود دور نگه دارند.

در اینجا به 5 دلیل اصلی اشاره می کنیم که نشان می دهد بهتر است در مواقعی که نیاز به وای فای ندارید و یا اینکه آخر شب، مودم را خاموش کنید.

5 دلیل برای نشان دادن خطرات وای فای:

1- امواج رادیویی برای انسان به خصوص کودکان خطرناک هستند

درست است که هنوز این موضوع به طور کامل و علمی ثابت نشده است اما تقریبا تمام کارشناسان محیط زیست و پزشکی موافق این موضوع هستند که امواج مایکروویو تاثیراتی روی بدن و ذهن انسان می گذارند. هر ساله تحقیقات زیادی صورت می گیرد که نتایج شان نشان می دهد افرادی که کمتر در معرض امواج رادیویی حتی موبایل و نوت بوک و تلویزیون هستند؛ سلامت جسمی و روانی بهتر دارند. این موضوع به خصوص برای نوزادان و کودکان تشدید می شود؛ چون ساختار بدنی و مغزی آن ها آسیب پذیرتر است و دارد تکامل پیدا می کند.

کارشناسان توصیه می کنند در اتاقی بخوابید که هیچ گونه دستگاه بی سیم یا وای فای نداشته باشد. به معنی دیگر، بهتر است مودم در اتاق خواب نباشد

شاید سوال کنید پس بهتر است از موبایل هم استفاده نکنیم؟ جواب این است که بله؛ گوشی های تلفن همراه را هم بهتر است در آخر شب و مواقعی که نیاز ندارید توی بغل خودتان نگذارید و کمی دور نگه دارید. در این مورد تحقیقات زیادی صورت گرفته و ثابت شده افرادی که در آخر شب مدت زمان نسبتا طولانی با گوشی های موبایل کار می کنند، مشکلات بی خوابی بیشتری دارند.

2- نزدیک بودن به امواج رادیویی بی خوابی می آورد

کارشناسان توصیه می کنند بهتر است در اتاقی بخوابید که هیچ گونه دستگاه بی سیم یا وای فای وجود نداشته باشد. به معنی دیگر، بهتر است مودم در اتاق خواب نباشد. خطرات امواج رادیویی و وای فای در فاصله نزدیک زیر 5 متر و 10 متر بسیار بیشتر است و در فاصله های بالاتر از 50 متر کم می شود.

بهتر است با یک مودم روشن 100 متر فاصله داشته باشید. در خانه های آپارتمانی جدید که بسیار کوچک هستند؛ معمولا فاصله 100 متری غیرممکن است؛ پس بهتر است که مودم را خاموش کنید.

اگر دوست دارید با خیال آسوده بخوابید، بهتر است مودم را خاموش کنید تا به این صورت ذهن شما هم خاموش شود و کم کم برای رفتن به ضمیر ناخودآگاه آماده شوید. ذهن انسان در شب و هنگام خواب فرآیندها و واکنش های بیولوژیکی دارد که امواج وای فای مزاحم اش هستند.

3- مصرف انرژی در دنیایی که مشکل کمبود انرژی دارد

مودم مودهایی برای کاهش مصرف انرژی دارد و در مواقعی که هیچ دستگاهی بدان ها وصل نباشد، به طور محسوسی مصرف انرژی را کاهش می دهند اما باز چندین چراغ LED روشن است و دستگاه دارد برق مصرف می کند. چرا باید این طور باشد؟ هم هزینه های قبض برق شما افزایش پیدا می کند و هم به یک دشمن محیط زیست و انرژی تبدیل می شوید. روشن بودن مودم هیچ فایده ای برای شما جز افزایش هزینه ندارد.

4- احتمال خرابی دستگاه افزایش پیدا می کند

اجازه بدهید یک راز درباره مودم ها برایتان فاش کنم. این دستگاه ها طوری ساخته شده اند که تا دو الی سه سال به طور همیشه روشن باشند و کار کنند اما بعد از این مدت استاندارد که معمولا در دفترچه راهنما و مستندات دستگاه از طرف کارخانه اعلام می شود، مادربورد، خازن ها و چیپ ست ها شروع به استهلاک و فرسایش می کنند و عمر مفید خود را از دست می دهند.

بنابراین، هر چه بیشتر روشن باشند، زودتر خراب می شوند و احتمال از کار افتادگی یا سوختگی بالاتر می رود. همین طور ممکن است روی کیفیت و کارایی دستگاه تاثیر بگذارد و وای فای با سرعت پایین تری داشته باشید. اگر یک دستگاه مودم با قدمت بالا دارید، بهتر است مانند انسان های سن بالا کمی به او استراحت بدهید تا بیشتر عمر کند.

5- هکرها و دزدان وای فای شب ها بیدارند

دوستی برایم تعریف می کرد مودم بی سیم خود را شب ها خاموش نکرده و روشن می گذاشت. یک مدتی به مصرف اینترنت شک می کند و با نصب چند ابزار مشاهده ترافیک و تحلیل وای فای، سعی می کند بفهمد چرا این قدر زود به زود حجم اینترنت اش تمام می شود. با این ابزارها می فهمد که هر شب نزدیک به یک گیگابایت اینترنت مصرف می شود. ندانسته پیش خودش تصور می کند موبایل یا تلویزیون به روزرسانی می شوند. چند شبی مسافرت می رود و برمی گردد می بیند باز هم هر شب اینترنت مصرف شده است.

یک باور اشتباه وجود دارد که روشن و خاموش کردن زیاد مودم باعث خرابی آن می شود! اگر این طور بود سازنده مودم کلید خاموش/روشن را برای راحتی شما نصب نمی کرد

خلاصه با کلی کارآگاه بازی متوجه می شود یکی از همسایه های بلوک کناری شب بیداری دارد و از اینترنت او استفاده می کند. هکرها هم از سکوت و خلوت شب ها برای حمله به دستگاه ها و سیستم ها و هک وای فای کاربران استفاده می کنند. خاموش کردن مودم در آخر شب یا مواقعی که برای چند روز خانه نیستید از این جهت هم فوایدی دارد.

باور عمومی اشتباه

یک باور اشتباه وجود دارد که روشن و خاموش کردن زیاد مودم باعث خرابی آن می شود! اگر این طور بود سازنده مودم کلید خاموش/روشن را برای راحتی شما نصب نمی کرد. ما هم موافق این نظر هستیم که نباید در یک شبانه روز چندین بار مودم را خاموش و روشن کرد، ولی وقتی طولانی مدت کاری به اینترنت و وای فای ندارید، بهتر است با کلید خاموش/روشن این دستگاه ها را خاموش کنید و یا سیم مودم را از برق بکشید.
منبع:نمناک

همچنین ببینید

diabetes

افراد دیابتی از این نوشیدنی های فوق العاده استفاده کنند

به گزارش صد آنلاین ، نتایج تحقیقات محققان نشان داد مصرف سایر نوشیدنی‌ها به ویژه قهوه، چای، شیر کم چرب و آب در کاهش احتمال مرگ زودرس مؤثر هستند. این یافته‌ها به نقش بالقوه نوشیدنی‌های سالم برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اشاره دارد. دکتر «چی سان»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه هاروارد، گفت: «نوشیدنی‌ها می‌توانند منبع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *