شاید معتاد شده‌اید و خبر ندارید!

شاید معتاد شده‌اید و خبر ندارید!

آیا خوراکی ها برای زندگی شما قانون تعیین می کنند؟
این سرنخ ها را دنبال کنید و جلو بروید؛
به گزارش خبرآنلاین و به نقل از ریدرزدایجست؛ اگر به مجموع این ۸ عادت مبتلا هستید پس خودتان را در جرگه معتادان حساب کنید! معتاد به غذا…

۱- می خورید و عصبی می شوید

شما در حجم انبوهی غذای چرب و پرکالری می خورید اما فردای همان روز پرخوری ، عذاب وجدان دارید و از خودتان عصبانی هستید. فردای روز پرخوری، کسل هستید و کج خلق، طوریکه حتی نای انجام دادن کارهای روتین خود را هم ندارید. اگر بدن شما به چنین پرخوری چنین واکنشی نشان می دهد یعنی که شما به خوردن معتاد هستید.

۲- خوردن در حد ترکیدن

متخصصان تغذیه معمولا به مراجعه کنندگان خود می گویند میزان سیر شدن را به لحاظ عددی بین ۰ تا ۱۰ تصور کنند. این اعداد از گرسنگی محض تا سیری مطلق را نشان می دهند. عدد ۱۰ به معنی سیر شدن در حدی است که دیگر هیچ جایی برای خوردن بیشتر وجود نداشته باشد. افرادی که به مشکل اعتیاد به غذا مبتلا هستند اصولا به لحاظ میزان سیری روی عدد ۱۰ ایستاده اند و البته گاهی این پرخوری آنقدر شدت پیدا می کند که سبب بیماری آنها می شود.

۳- به خودتان اعتماد ندارید

اگرجزو آن دسته افرادی هستید که وقتی برخی غذاهای پرکالری دور و برتان باشد نمی توانید خودتان را کنترل کنید و آنها را می خورید ، پس می توانید در بین افراد معتاد به غذا باشید. ناخنک زدن به غذاها ، مثل خوردن یک برش پیتزا ، یک گاز شیرینی ، یک چنگال پنکیک و ادامه دادن این رویه یعنی اینکه غذاها در حال کنترل زندگی شما هستند. این غذاها معمولا به عنوان خوراکی های محرک شناخته می شوند چون شما را به خوردن تشویق می کنند.

۴- یکبار در بیرون خانه غذا می خورید، یکبار هم در خانه!

خجالت کشیدن بابت غذا خوردن اتفاقی است که برای افراد معتاد به غذا ، در جمع واقع می شود. به این ترتیب آنها در بین دیگران خیلی عادی و معقول غذا می خورند چون روی پرخوری کردن را ندارند اما وقتی به خانه می آیند و در را پشت سرشان می بندند ، قصه طور دیگری جلو می رود. پرخوری کردن معمولا در تنهایی اتفاق می افتد.

۵- وقتی بقیه را دور می زنید

برای جشن تولد یکی از دوستانتان به یک رستوران دعوت شده اید، می دانید که این رستوران مملو از غذاهای دلخواه شماست. ساده ترین راهکار را انتخاب می کنید. به مهمانی نمی روید. افرادی که وسواس خوردن دارند و اتفاقا پرخوری می کنند معمولا خوردن خود را در بین دوستانشان مدیریت می کنند و در عوض در جمع های خانوادگی و در تنهایی خودشان تا می توانند پرخوری خواهند کرد.

۶- هشدار را دریافت می کنید اما متوقف نمی شوید

یکی از شاخص ترین علامت های افراد معتاد به غذا ، پرخوری های مداوم با وجود دریافت تبعات ناخوشایند است. بی انرژی بودن، هضم نشدن غذا، نوسان وزن، عصبانیت، چاقی مفرط و دیابت؛ هیچکدام باعث نمی شود دست از خوردن بیش از حد بردارید چون شما یک معتاد به خوردن هستید.

۷- وقتی خوراکی رویایتان می شود

ممکن است بعد از شام کمی بستنی مزه مزه کنید تا فقط درباره طعمش نظر بدهید. ماجرای خوردن شما همین جا تمام می شود. اما تمام ۲۴ ساعت آینده را به آن بستنی فکر می کنید ، اینکه چقدر خوشمزه بود و چرا بیشتر نخوردید. خب ، این هم یکی از نشانه های اعتیاد به خوردن است.

۸- غذا خوردن برای فرار کردن

بعد از یک مشاجره، استرس کار، غرولندهای دوستانه ، عصبی شدن ، در ترافیک ماندن و مسائل این چنیی ، برای رسیدن به آرامش سراغ خوردن می روید. در واقع شما به دنبال فرار کردن از استرس های معمول هستید برای همین پرخوری می کنید. این فرار و پناه بردن به خوراکی ها نشانه ای از اعتیاد به خوراکیست بخصوص اگر به طور مداوم برای آرام شدن به خوردن روی بیاورید.

منبع:میگنا

همچنین ببینید

ADHD-treatment-and-death-reduction

کاهش خطر مرگ و میر در افراد مبتلا به ADHD تحت درمان!

مطالعه‌ای جدید در سوئد نشان داد افرادی که از داروهای اختلال کم توجهی-بیش فعالی (ADHD) استفاده می‌کنند، در کل میزان مرگ و میر پایین‌تری دارند. این مطالعه با پیگیری نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر مبتلا به ADHD به مدت ۱۱ سال انجام شده است. این یافته‌ها اهمیت تشخیص و درمان زودهنگام ADHD را برجسته می‌کند. افراد مبتلا به ADHD که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *