1549

سرطانهای ناشی ازچاقی در حال افزایش است

1549

یک مطالعه بزرگ در انگلیس نشان می‌دهد در حالی که موارد سرطان ناشی از سیگار رو به کاهش است، موارد سرطان ناشی از اضافه وزن یا چاقی در حال افزایش است.
به گزارش ایسنا، تحقیقات انگلیسی‌ها بر روی سرطان نشان می‌دهد که یک سوم از کل موارد سرطان، یعنی حدود ۱۳۵ هزار مورد قابل پیشگیری است.
موسسه خیریه انگلیس با اشاره به این نکته که اقدامات بیشتری برای مقابله با تهدیدات چاقی علیه سلامتی لازم است، اضافه وزن را عامل ۶.۳ درصد از سرطان‌ها اعلام کرد. این آمار در سال ۲۰۱۱، ۵.۵ درصد اعلام شده بود. این در حالی است که آمار سیگار به عنوان یکی از علل سرطان رو به کاهش است.
مهم‌ترین عوامل سرطان در انگلیس سیگار، چاقی و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراءبنفش خورشید هستند که اکنون کاهش سهم سیگار و افزایش سهم چاقی در سرطان اتفاق افتاده است.
سهم سیگار در سرطان‌ها از ۱۹.۴ درصد در سال ۲۰۱۱ به ۱۵.۱ درصد کاهش یافته است. سرطان‌های ناشی از اشعه ماوراءبنفش نیز سهم ۸.۳ درصدی دارد که حدود ۱۳ هزار و ۶۰۰ مورد را شامل می‌شود.
از دیگر عوامل سرطان می‌توان به نوشیدن الکل و کمبود فیبر موجود در رژیم غذایی اشاره کرد.
بر اساس ارقام منتشر شده از تحقیقات سرطان در انگلیس، استراتژی‌های دولت برای جلوگیری از استعمال دخانیات و پیشگیری از سرطان تاکنون نتیجه‌بخش بوده ولی در مورد چاقی و اضافه وزن تاکنون اقدامات تاثیرگذاری صورت نگرفته است.
کاهش آمار اضافه وزن و چاقی، به طور قابل توجهی کاهش آمار سرطان را در پیش خواهد داشت.
به گزارش بی‌بی‌سی، با این حال تجزیه و تحلیل‌های کلی نشان می‌دهد که سرطان‌های قابل پیشگیری از ۴۲.۷ درصد در سال ۲۰۱۱ به ۳۷.۷ درصد کاهش یافته است.
منبع:بیتوته

همچنین ببینید

prostate-cancer

کاهش یک سوم مرگ و میرهای زودرس ناشی از سرطان پروستات با مداخلات سبک زندگی

تحقیقات جدید نشان می دهد که مشخصات ژنتیکی می تواند ابزاری برای شناسایی مردانی باشد که در معرض خطر بیشتری برای مرگ ناشی از سرطان پروستات قرار دارند. این مطالعه همچنین پتانسیل مداخلات سبک زندگی مانند کاهش وزن و ترک سیگار را در کاهش خطر مرگ زودرس ناشی از این بیماری در افراد پرخطر، مورد بررسی قرار داده است. با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *