1098

سازمان جهانی بهداشت: ۱۰ درصد داروها در کشورهای فقیر تقلبی هستند

1098

به گزارش ایسنا، این سازمان در گزارش خود اعلام کرد: حدود یک دهم داروها در کشورهای فقیر تقلبی هستند و احتمالا همین داروهای نامرغوب عامل مرگ ده‌ها هزار کودک بر اثر ابتلا به بیماری‌هایی از قبیل مالاریا و ذات الریه در سال هستند.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در اولین اقدام برای ارزیابی این مشکل به بازبینی ۱۰۰ مطالعه که روی بیش از ۴۸ هزار دارو انجام گرفته پرداختند. داروهای مالاریا و عفونت‌های باکتریایی ۶۵ درصد داروهای تقلبی را شامل می‌شوند.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در این باره اظهار داشته است که این مشکل به طور غالب روی کشورهای فقیر تاثیر می‌گذارد. هر سال بین ۷۲ هزار تا ۱۶۹ هزار کودک پس از دریافت داروهای تقلبی و نامرغوب ممکن است بر اثر ذات الریه جان خود را از دست بدهند.

همچنین داروهای تقلبی می‌توانند عامل ۱۱۶ هزار مرگ و میر بیشتر بر اثر ابتلا به مالاریا و عمدتا در آفریقای سیاه باشند.

به گزارش گاردین، داروهای تقلبی شامل محصولاتی می‌شوند که مورد تایید کارشناسان و متخصصان نیستند و استانداردهای کیفیت در آنها اتفاقی یا عمدی رعایت نمی‌شود.

منبع:بیتوته

همچنین ببینید

آیا سالمندان با بالا رفتن سن زودتر از خواب بیدار می‌شوند؟

یک تصور کلیشه‌ای وجود دارد که می‌گوید نوجوانان تا لنگ ظهر می‌خوابند، اما افراد مسن‌تر صبح زود از خواب بیدار می‌شوند. به نظر می‌رسد در این کلیشه، حقیقتی وجود دارد که در واقع بخشی از روند طبیعی پیر شدن است. متخصصان توصیه می‌کنند که افراد هفت ساعت یا بیشتر در طول شب بخوابند. آنها همچنین می‌گویند ساعت معینی به خواب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *