زنان مبتلا به میگرن در معرض سکته مغزی قرار دارند

زنان مبتلا به میگرن در معرض سکته مغزی قرار دارند

مطالعات جدید نشان می دهد احتمال سکته مغزی در زنانی که به میگرن مبتلا هستند، دو برابر بیشتر است.
این مطالعه که توسط محققان دانشگاه فلوریدا صورت گرفته نشان می دهد افراد مبتلا به میگرن، به ویژه زنان، در معرض سکته مغزی قرار دارند. تحقیقات قبلی ارتباط میگرن با علایم هشدار دهنده حسی (آئورا) را با سکته مغزی تایید کرده بود.
حدود یک چهارم بیماران، به میگرن با علایم هشدار دهنده حسی مبتلا هستند که در آن میگرن با علایمی مانند تاری دید، حساسیت به نور یا مشاهده خطوط زیگزاگی همراه است.
محققان دانشگاه فلوریدا پرونده سلامت بیش از 900 زن را بین سال های 1996 تا 1999 میلادی بررسی کردند، متوسط سن این افراد 58 سال بود. نتایج نشان داد احتمال ابتلا به سکته مغزی در زنان مبتلا به میگرن، دو برابر بیشتر بود.
هنوز دلیل ارتباط میگرن با سکته مشخص نیست؛ ولی محققان احتمال می دهند که فشار خون بالا، التهاب و تورم رگ های خونی در این رابطه دخیل باشد.
کنترل وزن، کاهش کلسترول و عدم استعمال دخانیات برای جلوگیری از بیماری های قلبی و سکته مغزی در بیماران مبتلا به میگرن توصیه شده است. از طرفی محققان معتقدند که زنان باید در مصرف داروهای ضد بارداری مبتنی بر استروژن محتاط باشند؛ چراکه احتمال سکته مغزی را افزایش می دهد.
منبع:ایرنا

همچنین ببینید

Stroke-in-young-people

سکته مغزی در جوانان افزایش یافته است – مطالعه CDC زنگ خطر را به صدا درآورد!

بر اساس گزارش جدیدی از مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا، برخلاف تصور عموم، سکته مغزی در حال افزایش است، اما نه در افراد مسن! این مطالعه نشان می‌دهد که در حالی که میزان سکته در بزرگسالان بالای ۶۵ سال ثابت مانده، در گروه سنی جوان‌تر، یعنی بین ۱۸ تا ۶۴ سال، شاهد افزایش قابل توجهی بوده‌ایم. تحقیقات نشان می‌دهند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *