951

زخم دیابتی کشنده تر از سرطان است

951

شایع ترین سرطان در زنان سرطان پستان است، همچنین شایع ترین سرطان در مردان، سرطان پروستات است که آمار مرگ و میر هر دو این سرطان ها؛ از آمار زخم‌هایی چون زخم دیابتی کمتر است.

سید مهدی طبایی, رئیس دومین کنگره بین المللی و چهارمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت:

زخم دیابتی:

زخمی که در 12 هفته ترمیم نشود زخم مزمن نام می‌گیرد.زخم‌های دیابتی خاموش هستند و در کشور به خوبی دیده نشده است، بنابراین جهاد دانشگاهی در این مسیر قدم برداشته است.اغلب کسانی که به زخم دیابتی مبتلا می‌شوند جزو اقشار ضعیف جامعه هستند. زخم دیابتی در 25 درصد مواقع به قطع عضو مبدل می‌شود در حالیکه همین زخم که در ابتدا کوچک بوده می‌توانست با روش‌های ساده درمان شود.

شایع ترین سرطان در زنان سرطان پستان است، همچنین شایع ترین سرطان در مردان، سرطان پروستات است که آمار مرگ و میر هر دو این سرطان ها؛ از آمار زخم‌هایی چون زخم دیابتی کمتر است.

علت زخم چیست؟

شایع‌ترین زخم‌های مزمن بر اثر بیماری‌های عروقی هستند که در اندام‌های تحتانی شکل می‌گیرند مانند واریس‌ها، بنابراین در مرکز جهاد دانشگاهی یک مرکز واریسی شکل گرفته است تا واریس در مراحل اول درمان شود.

دومین علت شایع زخم، بیماری دیابت است و 370 میلیون نفر در معرض دیابت هستند، کسانی که دیابت طول کشیده دارند تا 25 درصد احتمال ایجاد زخم دارند، همچنین دیابت روی قلب و کلیه اثر مخرب می‌گذارد، و مرگ و میر بر اثر زخم دیابت در 5 سال آینده 45 درصد خواهد بود.

منبع:سیمرغ

همچنین ببینید

diabetes

افراد دیابتی از این نوشیدنی های فوق العاده استفاده کنند

به گزارش صد آنلاین ، نتایج تحقیقات محققان نشان داد مصرف سایر نوشیدنی‌ها به ویژه قهوه، چای، شیر کم چرب و آب در کاهش احتمال مرگ زودرس مؤثر هستند. این یافته‌ها به نقش بالقوه نوشیدنی‌های سالم برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اشاره دارد. دکتر «چی سان»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه هاروارد، گفت: «نوشیدنی‌ها می‌توانند منبع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *