1265The-most-common-spinal-disc-disease

دیسک شایع‌ترین بیماری‌ ستون فقرات

دیسک، شایع‌ترین بیماری‌ ستون فقرات

1265The-most-common-spinal-disc-disease

دبیر انجمن جراحان مغز و اعصاب گغت: شایع ترین بیماری های ستون فقرات مربوط به کمر درد و دردهای این بخش است اما مهمترین آسیب های این بخش را دیسک های کمر شامل می شوند که گاها به شکل تخریب دیسک یا جا به جایی دیده می شوند.
مسعود شیروانی در حاشیه نخستین کنگره ستون فقرات کیش افزود: از آنجایی که ستون فقرات یک بافت متحرک است که در جهات مختلف حرکت دارد، علل مختلفی در آسیب به این بخش مطرح است اما عضلات ستون فقرات می توانند نقش بسیار موثری در کاهش آسیب به این بخش داشته باشند لذا داشتن عضلات مناسب می تواند از وارد شدن مشکلات به این عضو پیشگیری کند.
وی ادامه داد: ورزش سبک و مداوم یکی از عمده مواردیست که می تواند به تقویت عضلات کمر بی‌انجامد و آسیب های این بخش را کاهش دهد ضمن اینکه رعایت اصول استاندارد در نوع نشستن و برخواستن نیز در پیشگیری از دردهای کمر بسیار مهم است.
منبع:ایسنا

همچنین ببینید

squats

با این تکنیک های ورزشی، زانوهایتان را تقویت کنید

زانو بزرگ‌ترین مفصل بدن است که استخوان‌های ساق پا و ران را به هم متصل می‌کند. این عضو بدن شامل غضروف، ماهیچه‌ها، رباط‌ها، و عصب‌هایی است که همگی در سلامت و حرکت مفصل نقش دارند. برخی افراد ممکن است در سن بالاتر دچار مشکلات زانو شوند و برخی ورزشکاران یا افراد مبتلا به آرتروز نیز دچار مشکلات مربوط به زانو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *