دیر خوابیدن عامل بروز مشکلات رفتاری در دانش‌آموزان

دیر خوابیدن عامل بروز مشکلات رفتاری در دانش‌آموزان

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که دیر خوابیدن موجب بروز مشکلاتی در رفتار و حافظه می‌شود.
محققان معتقدند نوجوانان و حتی عموم افرادی که شب‌ها دیر می‌خوابند صرفنظر از مدت زمان خواب، به سلامت خود آسیب می‌زنند و بیشتر مستعد ابتلا به مشکلات حافظه و رفتاری هستند.
در این مطالعه بیش از ۲۰۰۰ دانش‌آموز در ایالت ویرجینیای آمریکا مورد بررسی قرار گرفتند و محققان به تعیین ارتباط بین مدت زمان خواب دانش‌آموزان، فعالیت روزانه‌ آنها و عملکرد مغز موسوم به “خودتنظیمی” در این دانش‌آموزان پرداختند. خودتنظیمی، توانایی در کنترل احساسات و عملکردهای شناختی و رفتاری به حساب می‌آید.
بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که دیر می‌خوابند در فرآیند خودتنظیمی دچار مشکل می‌شوند. همچنین احتمال بروز مشکلات حافظه در آنان بیشتر است و به علاوه اینکه این دسته از افراد راحت‌تر عصبی می‌شوند.
به گزارش نیچر ورلد نیوز، این تیم تحقیقاتی همچنین دریافتند دانش‌آموزانی که عادت دارند شب‌ها دیرتر بخوابند در طول روز خواب‌آلود هستند و در عملکرد مغز با مشکل روبرو می‌شوند.
منبع :ایسنا

همچنین ببینید

Use-of-melatonin-in-children

مسمومیت خاموش در کودکان با مصرف تصادفی ملاتونین

مصرف ملاتونین برای کمک به خواب کودکان در حال افزایش است. اما گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که بلع تصادفی این ماده توسط کودکان باعث افزایش مراجعه به اورژانس و تماس با مراکز کنترل مسمومیت شده است. برای همین، انجمن مسئول تغذیه، که یک سازمان تجاری برای صنعت مکمل‌های غذایی است، دستورالعمل‌های جدیدی برای بسته‌بندی و برچسب‌گذاری محصولات ملاتونین اعلام کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *